857 (456) 2008-06-13 - 2008-06-19

Mistrzostwa Pomorza w Siłowaniu na Ręce

W dniu 07.06 w hali sportowo - widowiskowej YMCA w Gdyni odbyły się siódme Mistrzostwa Pomorza w Siłowaniu na Ręce. Organizatorem była firma „PLUM Promotion" oraz UKS Złoty Tur Gdynia.
W zawodach wzięło udział pond 60 zawodników z terenu całej Polski.
Zawodnicy rywalizowali tylko na rękę prawą w dziewięciu kategoriach juniorskich (juniorski: do 50 kg, 55 kg, 60 kg, +60 kg, juniorzy: do 60 kg, 65 kg, 70 kg, 80 kg, +80 kg) oraz w pięciu kategoriach seniorskich (do 63 kg, 70 kg, 78 kg, 86 kg, 95 kg, +95 kg). Uwieńczeniem mistrzostw była kategoria Open Mężczyzn oraz Open Kobiet. Tegorocznymi najsilniejszymi zawodnikami na Pomorzu zostali: Marlena Wawrzyniak reprezentująca klub Złoty Niedźwiedź Bydgoszcz oraz Lucjan Fudała z MCKiS Tytan Jaworzno.
Wyniki „VII Mistrzostw Pomorza - Gdynia 2008":
Junior Men Right 60 kg:
1. Korbiel Krystian - Tytan (Jaworzno), 2. Kuśnierczyk Damian - Tytan (Jaworzno), 3. Stolarczyk Oktawian - Tytan (Jaworzno)
Junior Men Right 65 Kg
1. Piotrzkowski Karol - Iron (Starogard Gdański), 2. Jaśkiewicz Radosław - Uks-16 (Koszalin), 3. Kowalski Bartek - Uks-16 (Koszalin)
Junior Men Right 70 kg:
1. Łukasiński Michał - Uks-16 (Koszalin), 2. Banasiak Krzysztof - Tytan (Jaworzno), 3. Bobrowski Dawid - Nz
Junior Men Right 80 kg:
1. Piętak Wojciech - Tytan (Jaworzno), 2. Kajdas Natan - Tytan (Jaworzno), 3. Szulc Karol - Iron (Starogard Gdański)
Junior Men Right +80 kg:
1. Hubczeńko Wiktor - Tytan (Jaworzno), 2. Wiloch Kamil - Nz, Senior Men Right 63 Kg
Senior Men Right 63 kg:
1. Piotrzkowski Karol - Iron (Starogard Gdański), 2. Kotlarz Damian - Tytan (Jaworzno), 3. Korbiel Krystian - Tytan (Jaworzno)
Senior Men Right 70 kg:
1. Judasz Marcin - Tytan (Jaworzno), 2. Krupa Kamil - Tytan (Jaworzno), 3. Kubik Damian - Iron (Starogard Gdański)
Senior Men Right 78 kg:
1. Bartosiewicz Piotr - Złoty Orzeł (Choszczno), 2. Molenda Marcin - Tytan (Jaworzno), 3. Staroń Radosław - Gladiator (Ostróda)
Senior Men Right 86 kg:
1. Szczerba Piotr - Tytan (Jaworzno), 2. Rzanny Wiesław - Traktor (Wolsztyn), 3. Kajdas Natan - Tytan (Jaworzno)
Senior Men Right 95 kg:
1. Nowak Grzegorz - Złoty Tur (Gdynia), 2. Rymarzak Grzegorz - Złoty Tur (Gdynia), 3. Grochowski Mariusz - Tytan (Jaworzno)
Senior Men Right +95 kg:
1. Fudała Lucjan - Tytan (Jaworzno), 2. Hubczeńko Wiktor - Tytan (Jaworzno), 3. Hymer Andrzej - Uks-16 (Koszalin)
Senior Men Right Open:
1. Fudała Lucjan - Tytan (Jaworzno), 2. Nowak Grzegorz - Złoty Tur (Gdynia), 3. Bartosiewicz Piotr - Złoty Orzeł (Choszczno)
Junior Women Right 50 kg:
1. Staroń Natalia - Gladiator (Ostróda), 2. Szuster Jolanta - Uks-16 (Koszalin), 3. Domeradzka Klaudia - Uks-16 (Koszalin)
Junior Women Right 55 kg:
1. Kwiatkowska Natalia - Uks-16 (Koszalin),
Junior Women Right 60 kg:
1. Opalińska Marta - Złoty Niedźwiedź (Grudziądz), 2. Choromańska Marta - Złoty Tur (Gdynia), 3. Rybak Paulina - Uks-16 (Koszalin),
Junior Women Right +60 kg:
1. Lewandowska Aleksandra - Złoty Tur, 2. Stefaniak Natalia - Uks-16 (Koszalin), 3. Stefaniak Sylwia - Uks-16 (Koszalin)
Senior Women Right Open:
1. Wawrzyniak Marlena - Złoty Niedźwiedź (Grudziądz), 2. Lewandowska Aleksandra - Złoty Tur (Gdynia), 3. Opalińska Marta - Złoty Niedźwiedź (Grudziądz).