858 (457) 2008-06-20 - 2008-06-26

Ladies’ Jazz Festival - tuż tuż...

Już za 2 tygodnie po raz czwarty do Gdyni zjadą się światowe gwiazdy jazzu, w ramach Ladies' Jazz Festival by SEAT. Podczas tego jedynego w Europie Festiwalu Kobiet Jazzu, Teatrem Muzycznym oraz Klubem Pokład w Gdyni zawładną piękne kobiety i najlepsza muzyka.
Imprezę otwiera 10 lipca pierwszy w naszym kraju koncert Lizz Wright, fantastycznej amerykańskiej czarnoskórej wokalistki, jednej z największych młodych gwiazd światowego jazzu.Lizz Wright od razu po swoim debiucie płytowym w 2003 roku była porównywana przez krytyków do takich ikon jazzu jak Nina Simone czy Abeby Lincoln. Jej pierwsza płyta Salt dotarła na drugie miejsce list jazzowych przebojów Billboardu i zdobyła międzynarodowe uznanie. Artystka nagrała dotychczas trzy płyty, z których najnowsza zatytułowana The Orchard ukazała się w tym roku.
Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach od 10 do 13 lipca na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, z wyjątkiem koncertu Marie So, w dniu 10 lipca w Klubie Pokład przy Skwerze Kościuszki.
Więcej informacji na stronie: http://www.ladiesjazzfestival.pl/