Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
864 (463) 2008-08-08 - 2008-08-13

MOPS pomaga uczniom

Od początku lipca, w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 4 w Gdyni, przy ul. Abrahama 59, trwają akcje „Wymiana podręczników szkolnych" i „Zeszyt dla ucznia".
W każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, w godz. 9.00-15.00, można wymienić podręczniki szkolne (tzn. oddać niepotrzebne książki i wybrać te, do następnej klasy). „Zeszyt dla ucznia" to inicjatywa polegająca na pozyskiwaniu od osób prywatnych i firm artykułów szkolnych (m.in. długopisów, zeszytów, kredek, plecaków itp.) i przekazanie ich dzieciom z ubogich rodzin. Projekt jest realizowany przy wsparciu wolontariuszy MOPS.
W ubiegłym roku, podczas trwania akcji, pozyskano ponad 1300 podręczników szkolnych (do szkoły podstawowej i gimnazjum) - skorzystało z nich blisko 160 gdyńskich rodzin. Rezultatem akcji „Zeszyt dla ucznia" było zebranie m.in. blisko 500 zeszytów, ponad 120 kompletów pisaków i kredek, ponad 320 długopisów i ołówków, 20 plecaków, kilkadziesiąt kompletów farb, piórników, wycinanek itp. W tym roku z wymiany podręczników szkolnych skorzystało już kilkanaście rodzin, jednak wakacje są w pełni, dlatego największe zainteresowanie przypada zwykle na drugą połowę sierpnia i początek września. Obie akcje potrwają w tym roku do końca września.

ikona