864 (463) 2008-08-08 - 2008-08-13

Przypominamy, że w Gdyni trwają:

Mistrzostwa Świata w Odpoczywaniu- plakat

Tegoroczne piękne, słoneczne i gorące lato trwa! Trwają też gdyńskie Mistrzostwa Świata w Odpoczywaniu. Przypomnijmy, że jest to hasło tegorocznej kampanii promocyjnej miasta, która ma zachęcić do odwiedzenia Gdyni i spędzenia tu wakacji. Każdy może zostać mistrzem świata, jak tylko skorzysta z naszych ofert kulturalnych, sportowych i turystycznych. Ambasadorem tej kampanii jest gdynianka, aktorka Anna Przybylska.
Przez całe wakacje w letniej rubryce  „Ratusza" piszemy o miejscach, które warto zobaczyć, gdzie można poprawić swoją kondycję fizyczną. Prezentujemy też atrakcje dla najmłodszych.
Za nami już półmetek wakacji. Wspomnijmy więc, że dotychczas w Gdyni dużo się działo: Heineken Open'er Festival 2008, Ladies'Jazz Festival, Beach Party, Fesiwal Globaltica.
A przed nami jeszcze wiele atrakcji i w okazja do wspaniałej zabawy.
Już za tydzień (14.08) na Skwerze Kościuszki usłyszymy Erica Claptona brytyjskiego muzyka rockowego i bluesowego, wirtuoza gitary, kompozytora, wokalistę, który jako solista zadebiutował w 1970 roku płytą „Eric Clapton".
Do końca sierpnia na Kamiennej Górze w każdą niedzielę rozbrzmiewać będą Koncerty Muzyki Promenadowej a do 17 sierpnia na Plaży w Orłowie w ramach Sceny Letniej na plaży zobaczyć będzie można spektakle m.in.: „Zorba", „Don Kichote". Znani i lubiani aktorzy, dziennikarze, artyści czytać będą dzieciom baśnie i bajki z całego świata - to także w ramach Sceny Letniej w Orłowie.
15 sierpnia wystartują z Gdyni biegacze w odbywającym się już po raz XIV Maratonie „Solidarności".
Na Skwerze Kościuszki podziwiać będzie można najlepsze fotografie nadesłane na konkurs „Ekologia w obiektywie" a w Centrum Gemini najlepsze fotografie Grand Press Foto.
Warto wspomnieć, że Gdynia to także bezpieczne plaże (np. ta w Orłowie, pod pięknym klifem), gdzie nad wypoczywającymi czuwają dobrze przygotowani i wyposażeni w nowoczesny sprzęt ratownicy.
Więcej informacji o gdyńskich imprezach i o tym co warto zobaczyć w naszym mieście na www.gdynia.pl.
Zapraszamy więc do Gdyni na Mistrzostwa Świata w Odpoczywaniu!