870 (469) 2008-09-19 - 2008-09-25

Chcesz kręcić filmy? Ruszył nabór na Pomorskie Warsztaty Filmowe!

15 września 2008 r. ruszyły zapisy do piątej edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych, organizowanych przez Pomorską Fundację Filmową oraz Centrum Kultury w Gdyni. Warsztaty rozpoczną się 24 października.

Uczestnicy warsztatów biorą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez pracę z zawodowym aktorem i zdjęcia, aż po montaż i postprodukcję. W trakcie warsztatów powstaje jeden film krótkometrażowy, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Jest on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową. Pracami kierują znakomici fachowcy, praktycy kina.

W tym roku swój udział w warsztatach potwierdzili m.in. scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik"), pisarz Paweł Huelle (m.in. „Weiser Dawidek"), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Zmory") oraz montażyści Milenia Fiedler (m.in. „Katyń") i Rafał Listopad (m.in. „Oda do radości").


Zainteresowani uczestnictwem w 5. Pomorskich Warsztatach Filmowych muszą zgłosić swój udział na stronie internetowej www.fundacjafilmowa.pl, odnaleźć Wniosek Zgłoszeniowy, wypełnić go oraz odesłać do organizatorów.

Następnie, należy dołączyć scenariusz lub pomysł scenariusza na film krótkometrażowy (od 2 do 10 stron) oraz krótką biografię ze zdjęciem. Kandydaci mogą także przedstawić swoje dotychczasowe, własne prace twórcze - literackie, filmowe, fotograficzne czy plastyczne. Komisja Selekcyjna wybierze najlepszych kandydatów, którzy wezmą udział w drugim etapie - rozmowie kwalifikacyjnej. Spośród tych osób zostanie wyłoniona ścisła dziesiątka uczestników, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty.


Na zgłoszenia i prace organizatorzy czekają do 10 października. W naborze na warsztaty może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat, ma dobry pomysł na film oraz chce poświęcić 3 miesiące pracy nad realizacją etiudy filmowej. Przewiduje się bowiem około 200 godzin intensywnych zajęć!


Warsztaty odbywać się będą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy al. Zwycięstwa 96/98. Warsztaty zajmą 5 weekendów  - od października do połowy grudnia, a pierwsze zajęcia zaplanowano na 24, 25 i 26 października.


Koszt udziału w 5. Pomorskich Warsztatach Filmowych wynosi 300 złotych dla osób już zakwalifikowanych.


Więcej informacji o warsztatach, wniosek zgłoszeniowy oraz szczegółowy program zajęć na stronie: www.fundacjafilmowa.pl.