870 (469) 2008-09-19 - 2008-09-25

Gdynia w kwiatach - laureaci konkursu

9 września br. rozstrzygnięty został konkurs „Gdynia w kwiatach 2008". Przypomnijmy, że była to już czternasta edycja tego konkursu. W rywalizacji mogli wziąć udział wszyscy gdynianie, którzy kwiatami w oknach, na balkonach, loggiach, tarasach, dachach, w ogrodach i na rabatach - przysparzają urody naszemu pięknemu miastu.
W tym roku zgłoszenia nadesłało 68 uczestników. Jury pod przewodnictwem Aleksandra Janty przyznało: trzy nagrody główne i dziewięć wyróżnień w kategorii domów wielorodzinnych, jednorodzinnych oraz wspólnot, instytucji i firm.
Oto laureaci konkursu:
Kategoria domów wielorodzinnych:
Nagroda główna: Barbara Wawrowska - Jankiewicz z Karwin. Wyróżnienia: Aurelia Tworkowska z Karwin, Leszek Szczygieł z Chyloni, Małgorzata Vogt z Pogórza.
Kategoria domów jednorodzinnych:
Nagroda główna: Hanna Staniecka z Cisowej. Wyróżnienia: Honorata i Ryszard Burchardt ze Wzgórza Św. Maksymiliana, Teresa Pallasch z Wielkiego Kacka, Helena Patalan z Pogórza.
Kategoria instytucji, firm i wspólnot:
Nagroda główna: Żłobek „Niezapominajka" z ul. Wójta Radtkego 23. Wyróżnienia: Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Pułaskiego 2, Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Abrahama 36-44, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Opiekuńczy dla osób przewlekle chorych z ul. Bosmańskiej 32a.
Honorowa nagroda specjalna: Joanna Gołębiewska z Witomina-Leśniczówki. Wyróżnienia poprzez publikację w Internecie na stronie www.gdynia.pl: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zespół Opiekuńczy z ul. Fredry 3, Jerzy Chrząszcz z Demptowa, Franciszek Kocoń ze Śródmieścia, Roch Majewski z Działek Leśnych oraz Maciej i Anna Młynarscy z Chwarzna - Wiczlina.
Wręczenie nagród nastąpi 27 września o godz. 14.00 podczas imprezy plenerowej „Dary Ziemi i ... Europa od kuchni" w Parku Kolibki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!