870 (469) 2008-09-19 - 2008-09-25

To było aktywne lato na gdyńskiej plaży

Blisko 2000 osób uczestniczyło w tegorocznej edycji turniejów plażowych rozgrywanych na terenie gdyńskiej plaży Śródmieście.
Tradycyjnie już turnieje startowały z pierwszym dniem wakacji i trwały dwa miesiące do 29 sierpnia.
Tak, jak co roku każdy mógł spróbować swoich sił podczas turniejów piłki siatkowej oraz piłki nożnej.
W rywalizacji siatkarskiej pierwsze miejsce zajęli: Maciej Konkol z Sebastianem Hoppe, którzy zdobyli po 68 punktów.
Nowością podczas tegorocznej edycji Aktywnego Lata były, cotygodniowe turnieje „Mixtów" (par mieszanych).
Bezkonkurencyjna okazała się Magda Obszańska (40 punktów), drugie miejsce zajął Piotr Ilewicz (31 punktów).
Nie mniej emocji dostarczyli wszystkim uczestnicy turniejów piłkarskich, którzy, na co dzień grają w różnych pomorskich klubach m.in. gdyńskim Bałtyku, Arce, gdańskiej Lechii czy Cartusii Kartuzy.
Zwycięzcami turnieju zostali Grzegorz Płotka i Michał Dąbrowski, którzy w klasyfikacji GPX zdobyli po 60 punktów.
Poza turniejami na gdyńskiej plaży odbywały się imprezy, na które przybyły tłumy gdynian i turystów.
Do najważniejszych wydarzeń należały przede wszystkim odbywające się na przełomie czerwca i lipca Gdynia Saling Days w ramach których można było ekscytować się Żeglarskim Pucharem Świata GSD Word Cup i Mistrzostwami Polski w Skuterach Wodnych oraz Bussines Race Gdynia 2008.
Trzeba wspomnieć również o innych niezwykle widowiskowych i atrakcyjnych wydarzeniach rozrywkowych, dzięki którym tegoroczna edycja Aktywnego Lata była jeszcze bardziej ciekawa...
Ze sceny na gdyńskiej plaży rozbrzmiewała często muzyka szantowa. podczas Festiwalu Beach Party na plaży królowały zaś gorące rytmy muzyki młodzieżowej.
Targi Wiatr i Woda, które zgromadziły 100 wystawców w gdyńskiej marinie i wystawa sztuki marynistycznej - to kolejne atrakcje tego lata w Gdyni.
Warto dodać, że na plaży było bezpiecznie. Na kąpieliskach strzeżonych (w sumie 550 m plaży) nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało 35 ratowników.
Wszystkie niebezpieczne miejsca w wodzie (uskoki i ostre spady) były oznaczone czerwonymi bojami oraz tablicami informacyjnymi ostrzegającymi przed zagrożeniem.
Więcej informacji o Aktywnym Lecie na stronie organizatora: www.gosirgdynia.pl