870 (469) 2008-09-19 - 2008-09-25

Tydzień ekologiczny 19 – 28 września 2008 roku

Od 19 do 28 września trwać będzie „Tydzień ekologiczny" w Gdyni.
W ramach tej akcji zostanie odbędzie się szereg imprez, zachęcających mieszkańców do dbania o najbliższe środowisko.
Pierwszą inicjatywą będzie „Sprzątanie Gdyni" 19-20 września.
Do tej pory zgłosiły się już 54 szkoły z ponad 14 tys. uczniami, którzy przez dwa dni będą zbierać śmieci rozrzucone po lesie i innych zielonych terenach Gdyni. Tę akcję koordynować będzie Fundacja Rokor 1, która dostarczy do szkół worki na odpady.
Kolejnym akcentem „Tygodnia ekologicznego" będzie rozdawanie przez pracowników Urzędu Miasta toreb bawełnianych z hasłem „Gdynia naturalnie" przedstawiających windurfingowca, który zamiast żagla trzyma w ręku zielony liść. Torby będą wręczane mieszkańcom podczas tegorocznego plenerowego pikniku rodzinnego „Dary Ziemi". Piknik odbędzie się na terenie Kolibek w dniach 26-28 września.
20 września (sobota) w ramach akcji „Worek pełen przygód", każdy, kto przybędzie do Klibek do Adventure Park (na teren byłego motocrossu) otrzyma worki i rękawice, by posprzątać okoliczne lasy. Za każdy worek pełen śmieci, będzie można otrzymać zaproszenie do korzystania z atrakcji w Adventure Park na kwotę 30 zł!
Podczas „Tygodnia ekologicznego" w Gdyni odbędzie się także 20 września pilotażowa zbiórka odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zorganizowana - po raz pierwszy - przez Thornmann Recycling we współpracy z Centrum Handlowym WZGÓRZE.
W godzinach od 11.00 do 17.00 na parkingu przy CH Wzgórze mieszkańcy będą mogli złożyć niepotrzebny sprzęt, a w zamian otrzymają drobne upominki.
Z kolei, 22 września (poniedziałek) obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. Do akcji włączyli się ZKM Gdynia i PKP SKM. Tego dnia mieszkańcy będą zachęcani do pozostawiania swoich samochodów w garażach oraz skorzystania z komunikacji miejskiej.
Więcej informacji na stronie www.gdynia.pl.

logo- Gdynia ekologiczna