872 (471) 2008-10-03 - 2008-10-09

Pola Nadziei 2009’

W niedzielę - 5 października - Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni, sadzeniem 4 tys. cebulek żonkili rozpocznie nową edycję (a ósmą gdyńską) PÓL NADZIEI 2009 pod patronatem prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka.
W godz. od 11.00 do 14.00 wolontariusze wraz z mieszkańcami miasta będą sadzić żonkile przy Placu Grunwaldzkim obok Teatru Muzycznego. O godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w kaplicy Hospicjum oraz nastąpi sadzenie żonkili na terenie ośrodka. Popołudnie umili koncert młodzieży z liceum nr 5 w Gdyni. Tego dnia na ulicach miasta pojawią się również wolontariusze, od których za symboliczny datek będzie można nabyć cebulkę żonkila i posadzić ją w domu w doniczce, w skrzynce lub ogrodzie jako znak łączności z ludźmi nieuleczalnie chorymi. Do akcji włączyły się także szkoły oraz po raz pierwszy przedszkola. Dzieci żonkile zasadzą wokół przedszkoli.
Warto przypomnieć, że żonkil jest symbolem nadziei, wykorzystywanym także przez akcje wspierające walkę z nowotworami. Kwiat jest wyjątkowo delikatny, kruchy i szybko przekwita, co ma odzwierciedlać ludzkie przemijanie.
kwiatek z Hospicjum

Hospicjum św. Wawrzyńca znajduje się przy ul. Dickmana 6 w Gdyni.
Więcej informacji na stronie: www.hospicjum.gdynia.pl.


ikona