874 (473) 2008-10-17 - 2008-10-23

Grand Prix MTB Gdynia 2008 Redłowo - finał

11 października 2008 r. w Grand Prix MTB Gdynia Redłowo wystartowało ponad 120 osób z całego Pomorza i okolic a wśród nich wielu wybitnych zawodników z liczących się w kraju ekip MTB.
Punktualnie o godzinie 10.00 na start ruszyli najmłodsi kolarze z kategorii wiekowej 6 - 9 lat, którzy do pokonania mieli pętlę o długości 1km i 150 metrów. Poprowadzeni przez pilota na czterokołowcu dzielnie rywalizowali ramię w ramię a jako pierwszy do mety dojechał Jakub Góralski z Gdyni. Wśród dziewcząt triumfowała Anna Korytowska, która za zwycięstwo otrzymała pamiątkowy puchar oraz maskotkę.
W kolejnym wyścigu, na trasie o długości 1900 m rywalizowali zawodnicy w wieku 10 - 12 lat. Zwyciężyli Szymon Sajnok oraz Natalia Nowotarska, oboje z UKS Gryf Kartuzy.
Następną grupę stanowili kolarze z kategorii „młodzik", dla nich organizatorzy przygotowali trasę o długości 4,3 km. W młodzikach jako pierwszy zameldował się na mecie Dawid Miotk z gdyńskiej Floty a wśród pań triumfowała Emilia Kuptz - reprezentantka UKS Gryf Kartuzy.
Po przejechaniu przez linię mety ostatnich zawodników z kategorii 13 - 14 lat, do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi, gdzie zwyciężył Marek Kulas z WKS Flota Gdynia a wśród pań Milena Mroczek Gliszczyńska również z gdyńskiej Floty.
Punktualnie w południe rozpoczęło się długo oczekiwane przez wszystkich losowanie nagród rzeczowych, gdzie tym razem organizatorzy przygotowali dwuosobowe wycieczki promem do Szwecji - ufundowane przes sponsora imprezy firmę Stena Line, karnety do klubu fitness Akademos, kursy tańca w Centrum Tańca „Szczepan" oraz zestaw kina domowego, którego szczęśliwym posiadaczem został Michał Bohn.
Chwilę po losowaniu nagród sędzia główny dał znak do startu najbardziej prestiżowej kategorii „open" gdzie o nagrody finansowe rywalizowali najlepsi polscy kolarze górscy. Do finałowej rywalizacji na bardzo wymagającej i najeżonej licznymi podjazdami trasie przystąpiło ostatecznie 73 kolarzy.
Ostatecznie na ostatnich 100 metrach triumfował Przemysław Ebertowski z KK Trek Gdynia przed Robertem Banachem, triumfatorem cyklu oraz Sławomirem Wojciechowskim. Wśród pań, jako pierwsza linię maty minęła liderka cyklu - Kinga Mudyn z Baszty Bytów przed Anną Świrkowicz z gdyńskiego Treka oraz jej koleżanką klubową - Natalią Wałdowską.
Po podsumowaniu trzech wyścigów klasyfikacja generalna „open" wyglądała w następujący sposób:
Kobiety:
1. Kinga Mudyn - Baszta Bytów
2. Anna Świrkowicz - KK Trek Gdynia
3. Natalia Wałdowska - KK Trek Gdynia
Mężczyźni:
1. Robert Banach - Bergamont bikeWorld.pl
2. Tomasz Marzec - Cartusia Kartuzy
3. Sławomir Wojciechowski - KK Trek Gdynia.
Na specjalne wyróżnienie w kategorii „Fair Play" zasługuje zawodnik z Francji Mompert Alian, który udzielił pomocy koledze z trasy, samemu przez to nie kończąc zawodów.
Na zakończenie wyścigu dla najlepszych kolarzy organizatorzy przygotowali cenne nagrody rzeczowe, puchary, medale a dla zwycięzców całego cyklu premie finansowe. Nie zapomniano również o kibicach, dla których trwa specjalny konkurs fotograficzny. Każdy, kto prześle w wersji elektronicznej zdjęcie zrobione na imprezie, weźmie udział w konkursie na najlepsze zdjęcie, gdzie główną nagrodą jest profesjonalny aparat fotograficzny. szczegółowe wyniki oraz bogata relacja fotograficzna dostępna będzie na internetowej stronie organizatora www.gosirgdynia.pl