875 (474) 2008-10-24 - 2008-10-30

Wyróżnienia dla gdyńskich policjantów!

16.10. w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni odbyła się uroczystość wręczenia nagród pieniężnych 15 wyróżnionym policjantom. Przyznano je za wyjątkowe zaangażowanie w pełnione obowiązki i zatrzymanie sprawców przestępstw.
Dzień wcześniej 15.10. w Urzędzie Miasta w Gdyni, Prezydent Wojciech Szczurek wręczył nagrody i dyplomy dwóm policjantkom z komisariatu policji Gdynia Chylonia: sierż. Edycie Błaszczyk (2 lata służby) i sierż. Magdalenie Stasiak (6 miesięcy służby).
Prezydent podziękował funkcjonariuszkom za odwagę i poświęcenie podczas przeprowadzonej interwencji. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca br., kiedy policjantki podejmowały interwencję przy ul. Morskiej, gdzie w jednym ze sklepów trzech mężczyzn zachowywało się wulgarnie i agresywnie wobec ekspedientki. Jeden z legitymowanych mężczyzn zaatakował policjantkę - sierż. Edytę Błaszczyk, która doznała złamania nosa, żuchwy i wgniecenia kości policzkowej. Napastnik został zatrzymany i decyzją sądu aresztowany na okres trzech miesięcy.