UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
876 (475) 2008-10-31 - 2008-11-06

Wystawy...

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1.
Do 02.11. oglądać można wystawę zatytułowaną: „Aleksandra Bibrowicz-Sikorska. 50 lat twórczości artystycznej". Wystawa zainspirowana została przypadającą w bieżącym roku 50. rocznicą pracy twórczej gdyńskiej plastyczki, artystki sztuki włókna, pomysłodawczyni i organizatorki Nadbałtyckiego Triennale Miniatury Tkackiej.
Aranżacja wystawy: Aleksandra Bibrowicz-Sikorska, Anna Śliwa.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego w Gdyni - Orłowie na bursztynową wystawę Barbary Gronuś - Dutko pt. „Na planecie JANTAR". Do 9 listopada br. można poznać świat ukryty we wnętrzu bursztynu. Są tam przepiękne krajobrazy utrwalone w makrofotografii. Można też zobaczyć oszlifowane i surowe bryłki, różne naturalne odmiany barwne, bursztynu bałtyckiego - sukcynitu, zawierające w sobie ten fascynujący, a nieznany świat. Jest też prezentowany obraz bursztynowo - świetlny pt. Feniks.
Domek Żeromskiego czynny w soboty i niedziele w godz. 12.00 -18.00.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni serdecznie zaprasza do Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni do obejrzenia wystawy fotograficznej autorstwa Jana Netzla - „Pielgrzymka Kaszubów - Ziemia Święta 2000". Ekspozycja prezentuje przeszło 20 kolorowych zdjęć, ukazujących historyczną pielgrzymkę Kaszubów w 2000 roku. Ważnym punktem wymienionej pielgrzymki było wmurowanie tablicy z modlitwą „Ojcze nasz" w języku kaszubskim w krużgankach jerozolimskiego klasztoru Pater Noster. Fotografie prezentują także piękne zdjęcia zabytków Palestyny i Izraela oraz święte nie tylko dla chrześcijan miejsca, od Kafarnaum, Jerycha, Nazaretu, Betlejem po Tabor i Jerozolimę z Górą Oliwną.
Wystawę można oglądać do 7 listopada w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godz. 11.30 - 19.00. Wstęp wolny.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, ul. Orłowska 8 zaprasza na wystawę Ziutek - Mistrz i uczniowie. Wystawa poświęcona jest Zbyszkowi Jóżwikowi, niezwykle utalentowanemu rzeźbiarzowi, twórcy wielu pomników (m.in Pomnik Haffnera w Sopocie) i tablic pamiątkowych.
***
5 listopada (środa) o godz. 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni Filia nr 18, ul. Kartuska 20 odbędzie się otwarcie wystawy ilustracji Artura Nowickiego do książki dla dzieci „Marzenie Matyldy" autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel.
Autorka przeczyta fragmenty opowieści o Matyldzie, niezwykłej dziewczynce grającej na skrzypcach, która znajduje lekarstwo na swoją samotność w muzyce, opowie również jak powstaje taka książka.
W programie znajdą się także konkursy literacko - muzyczne, koncert kwartetu smyczkowego oraz nauka menueta.
Wystawę ilustracji będzie można oglądać do 21 listopada w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30-19.00.