877 (476) 2008-11-07 - 2008-11-13

Nietypowo motoryzacyjny „zryw niepodległościowy’” pod gdyńską flagą

We wtorek, 11 listopada w 90. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, koło godz. 6.00 z miejscowości Piaski (wschodnia granica Polski na Mierzei Wiślanej) do Świnoujścia wyruszy w podróż miłośnik motoryzacji Maciej Szulwach.
Nie byłoby w tej wyprawie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała 450 km trasa zostanie pokonana głównie plażami i na ... quadzie. Jest to pierwszy taki wyczyn w kraju!
Szlak prowadzi brzegiem morskim. Plażową trasę przecina kilkanaście większych i mniejszych rzek, kanałów i w kilku miejscach występują klify, co utrudni ale też przysporzy emocji uczestnikowi i jego kibicom...
Ze względu na nietypowy środek lokomocji oraz nowatorski pomysł podróży trudno przewidzieć ile czasu potrwa wyprawa. Prawdopodobnie zakończy się późnym wieczorem lub w nocy...
Organizator zakłada, że około godz. 9.00 dojedzie do plaży miejskiej w Gdyni, gdzie przy klubie Cafe Contrast zrobi 15-minutową przerwę oraz zatankuje quada. Kolejnymi przystankami będą Ustka, Kołobrzeg i końcowe Świnoujście.
Maciej Szulwach musiał uzyskać niezbędne pozwolenia na przejazd plażami od Urzędów Morskich oraz dyrekcji parków krajobrazowych.
Warto dodać, że pojazd oznakowany będzie dwoma flagami - narodową i gdyńską.