877 (476) 2008-11-07 - 2008-11-13

Wystawy...

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia; od 8-30 listopada 2008 r. w nowym gmachu MMG prezentowana będzie wystawa „Zamki na Kresach. Akwarele Zbigniewa Szczepanka". Składa się na nią około 60 akwareli przedstawiających stan obecny, bądź częściowe odtworzenie zamków, które dziś niejednokrotnie zniszczone lub zapomniane, stanowiły niegdyś o wielkości i rozwoju Rzeczypospolitej.
Wtorek - niedziela, godz. 10.00 -17.00
Bilet normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, w piątki wstęp wolny, oprowadzanie 20 zł, lekcja muzealna 50 zł. W sprawie oprowadzania lub lekcji muzealnych prosimy o kontakt z Działem Naukowo-Edukacyjnym MMG pod nr tel. (058) 66 20 936-7.
Szczegóły: www.muzeumgdynia.pl
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz „KUTRY".
Wystawa z cyklu „3 obrazy" eksponowana będzie w galerii „PROFILE" w Gdyni /Wzgórze Św. Maksymiliana/ przy ul. Wojewódzkiej 7, od 10 listopada do 2 grudnia 2008r. w godz. 12.00 - 18.00.
Wstęp wolny.
Wernisaż odbędzie się w sobotę 8 listopada o godz. 18.00.
Joanna Bentkowska-Hlebowicz ukończyła studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Olsztynie, dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa i Rysunku u prof. Kiejstuta Bereźnickiego w 1997 r. Obecnie oprócz pracy twórczej zajmuje się edukacją młodzieży w Pracowni Malarstwa i Rysunku w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Prace zaprezentowane na wystawie należą do kolejnego już cyklu pt. „KUTRY". Temat zrodził się z zachwytu nad bogactwem form, kierunków, detali i płaszczyzn szczególnego pejzażu portów rybackich, kutrów...Malarstwo Joanny Bentkowskiej - Hlebowicz to sztuka figuratywna dążąca do abstrakcji.
Artystka zorganizowała 7 wystaw indywidualnych oraz brała udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Interesuje się fotografią i grafiką cyfrową. Prace jej z tej właśnie dziedziny będziemy mogli oglądać na wystawie Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2008 od dnia 6 grudnia w Muzeum Miasta Gdyni. www.artinfo.pl/profile
***
Galeria Malarze Gdyni w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini zaprasza od 8 listopada 2008 na wystawę malarstwa kapitana Ryszarda Kucika pt. „Maluję na morzu". Prace Ryszarda Kucika obejrzeć będzie można codziennie do 12 grudnia 2008 w godz. 12.00-20.00.
Ryszarad Kucik ukończył ówczesną Wyższą Szkołę Morską w Gdyni w roku 1981.
Swoją przygodę z malarstwem o tematyce morskiej rozpoczął przed kilkoma laty. Od tamtej pory artysta rozwinął się znacząco pod względem techniki malarskiej. Prace wykonuje techniką akwareli na starych mapach, których dobór jest niejednokrotnie nieprzypadkowy. Często zdarza się iż tło zawiera elementy odzwierciedlające autentyczne położenie pewnych szczegółów np. latarni morskich. Swoje obrazy maluje głównie będąc w pracy na statku.
Prace autora opatrzone są z reguły certyfikatami autentyczności. Zawierają one dokładne współrzędne położenia statku na którym praca została namalowana, datę oraz podpis autora.
Zapraszamy do galerii Ryszarda Kucika w internecie na stronie: e-fotoplastikon.org. Projekt dofinansowany przez Gminę Gdynia.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego w Gdyni - Orłowie na bursztynową wystawę Barbary Gronuś - Dutko pt. „Na planecie JANTAR". Do 9 listopada br. można poznać świat ukryty we wnętrzu bursztynu. Domek Żeromskiego czynny w soboty i niedziele w godz. 12.00 -18.00.
***
Do 21 listopada w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30-19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni Filia nr 18, ul. Kartuska 20 oglądać można wystawę ilustracji Artura Nowickiego do książki dla dzieci „Marzenie Matyldy" autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel.
***
Koło Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego Towarzystwa Miłośników Gdyni zaprasza na pierwszą indywidualną wystawę prac plastycznych Edmunda Mrocha, który zaprezentuje prace o tematyce morskiej oraz portrety.
Wernisaż wystawy odbędzie sie 12 listopada o godz. 17.00 w siedzibie TMG przy ul. Władysława IV 51.
***
W Galerii Debiut, ul. Orłowska 8 w Orłowie do 29.11 można zobaczyć wystawę poświęcona pamięci i twórczości wspaniałego artysty Zbyszka Jóźwika pt. „Ziutek; mistrz i uczniowie". Zgromadzone eksponaty to prace od bardzo wczesnego etapu twórczości (14 lat !), aż po ostatnią bardzo dojrzałą rzeźbę portretową. Można też zobaczyć opracowania tematów konkursowych,a także podejrzeć warsztat mistrza w pracach przygotowanych do odlewów. Prezentowana jest również jego praca pedagogiczna w pracach dyplomowych uczniów szkoły. Galeria otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00, oraz w sob. i niedz. 15.11 i 16.11. w godz.11.00-15.00.

ikona