Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
882 (482) 2008-12-12 - 2008-12-18

1,5 tysiąca Mikołajów na motocyklach!

1470 stalowych rumaków, a na nich Mikołaje, Śnieżynki i Renifery- tylu jeźdźców na motorach, skuterach i quadach w mikołajowych, czerwonych strojach zawitało w niedzielę 7 grudnia 2008 r. do Gdyni.
Parada Mikołajów na motocyklach odbyła się już po raz szósty. W 2007 roku na ulice Trójmiasta wyjechało blisko 800 maszyn, w tym roku liczba uczestników się podwoiła. Mikołaje pojawili się w dzielnicach Gdyni: Orłowie, Redłowie, Obłużu, Grabówku, a następnie z centrum wjechali na Skwer Kościuszki, gdzie mimo deszczu i chłodu czekał na nich tłum rodziców z dziećmi. Na scenie ustawionej przed Akwarium Gdyńskim, by umilić czas oczekiwania na Mikołajów, przygotowano dla najmłodszych zabawy, konkursy z nagrodami i teatrzyk z udziałem artysów.
Wśród Mikołajów nagrodzono najmłodszego uczestnika parady 5 - miesięcznego Bartka, najstarszego liczącego 69 lat seniora parady Taduesza Zdanowskiego. Nagrodzono też osobę, która wpłaciła najwyższą kwotę - 1111 zł 11 gr - to Austriak pan Markus. Była też nagroda dla najładniejszej Śnieżynki, którą została Ula Graf, najliczniejszej, bo aż 17 - osobowej grupy spoza Trójmiasta (uczestnicy przyjechali z Warszawy) oraz dla osoby, która pokonała najdłuższą trasę (motocyklista jechał dwa dni z Zielonej Góry). Była też nagroda za najlepszą dekorację pojazdu, a wygrał zaprzęg sześciu quadów - reniferów z siódmym quadem przerobionym na sanie, to ekipa Adventure Park Kolibki.
Impreza oczywiście ma cel charytatywny Z zebranych pieniędzy sfinansowany zostanie zakup 15 tysięcy obiadów dla ubogich dzieci z kilku trójmiejskich szkół.
Warto wiedzieć, że wszystko zaczęło się pięć lat temu z inicjatywy grupki entuzjastów z Gdyni - od przejazdu... 9 zmotoryzowanych Mikołajów. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Mikołaje na Motocyklach, a patronem honorowym Prezydent Gdyni.
A Mikołaje szykują się już do przyszłorocznej akcji...

ikona