Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
883 (483) 2008-12-19 - 2009-01-08

Ostrożnie z fajerwerkami!

Z uwagi na zbliżający się okres zabaw noworocznych oraz zwiększoną sprzedaż fajerwerków informujemy, że gdyńska Straż Miejska i Policja będą szczególnie sumiennie kontrolować przestrzeganie przepisu dotyczącego ich sprzedaży osobom nieletnim na terenie Gdyni.

Przypominamy sprzedawcom, rodzicom, opiekunom i nauczycielom, że obowiązujące przepisy zabraniają sprzedaży wszelkich wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim. Taka sprzedaż jest przestępstwem zagrożonym karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.

Straż Miejska ostrzega także, zakłócanie spokoju przez całą dobę, a zwłaszcza w nocy jest wykroczeniem określonym w art. 51 Kodeksu wykroczeń. Strażnicy mogą za to nakładać mandaty karne do 200 złotych. W szczególnie drastycznych przypadkach gdyńscy strażnicy będą kierować wnioski o ukaranie do sądu, który może zastosować naganę, grzywnę do 1500 złotych, a nawet karę aresztu do 2 miesięcy.

Telefon, pod który mogą zgłaszać się mieszkańcy z interwencją to 986 (czynny całą dobę).

Natomiast, właściciele psów muszą pamiętać o należytej opiece nad swoimi zwierzętami, tak aby przestraszone wybuchami sylwestrowymi czworonogi nie gubiły się i nie stały się przyczyną wypadków na drogach. Mogą także zgłosić się do gdyńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo" albo do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gdyni, gdzie uzyskają wszelkie wskazówki i porady jak zająć się podopiecznymi w wieczór sylwestrowy.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Ciapkowo": 0-58 622 25 52
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Gdyni: 0-58 66 20 201

ikona