Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
883 (483) 2008-12-19 - 2009-01-08

Wystawy...

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia:
- „Symbolika Niepodległości 3 Maja 1791 - Sierpień 1980", otwarta do 3 maja 2009 roku, od wtorku do niedzieli, od godz. 10.00 do 17.00.
Eksponaty pochodzą ze zbiorów kolekcjonerów: Andrzeja Sas Jaworskiego, Ireneusza Dojasa, Benedykta Wojciechowskiego, Mieczysława Filipczaka, Konstantego Siekierskiego, Mariana Mikuły, Henryka Karpińskiego oraz Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Miasta Gdyni.
Bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł. W piątki wstęp wolny! W sprawie oprowadzania lub lekcji muzealnych prosimy o kontakt z Działem Naukowo - Edukacyjnym MMG pod nr tel. (058) 66 20 936-7.
Szczegóły: www.muzeumgdynia.pl
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę pokonkursową Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2008.
Wystawa trwa do 11 stycznia 2009r. w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1.
Biennale to próba dokonania analizy i oceny zjawiska jakim jest cyfrowe medium graficzne poprzez prezentację osiągnięć w tej dziedzinie. Ten nowy kierunek sztuki współczesnej, najprężniej rozwijający się obecnie, rzutuje na oblicze całej współczesnej sztuki i zyskuje wciąż rosnące grono pasjonatów. Bardzo duże zainteresowanie artystów biorących udział w konkursie, mediów i ludzi sztuki pozwala nam twierdzić, że będzie to jedna z najciekawszych impez w Europie prezentujących sztukę współczesną. Zapraszamy do nowoczesnego miasta - Gdyni, do nowoczesnego muzeum, na wystawę nowoczesnej sztuki.
***
Od 19.12.2008 do15.01.2009 w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdyni, przy ul. Gen. Maczka 1 pt. „Gwiazdkobranie''.
To kolejna prezentacja prac podopiecznych ŚDS w Centrum Organizacji Pozarządowych, których tematyka związana jest z Bożym Narodzeniem.
Wystawa wprowadzi gości w świąteczny nastrój i pozwoli choć na chwilę zatrzymać się w biegu codziennego życia.
Goście obejrzą prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi, od malarstwa i rysunku przez dziewiarstwo, decoupage, małe formy rzeźbiarskie do technik mieszanych. Będzie można zobaczyć prace indywidualne i zbiorowe, wykonane w pracowni plastycznej, witrażu i majsterkowania. Podczas wernisażu, który odbędzie się 19.12.2008 roku o godz. 17.00, czekają na Gości niespodzianki.
***
Galeria Malarze Gdyni w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini zaprasza codziennie do 16.01.2009 w godz. 12.00-20.00 na wystawę prac Henryka Kulawczuka pt. „Obrazy z Mesy Kapitańskiej".
Henryk Kulawczuk urodzony w Gdyni. Od ponad trzydziestu lat tworzy obrazy w technice olejnej. Wiodącym tematem jego prac jest marynistyka. W malarstwie swym przedstawia wszystko co na przestrzeni ostatnich stuleci wiąże się z morzem, a przede wszystkim portrety żaglowców, porty i scenki rodzajowe. Prace jego znaleźć można na całym świecie od Niemiec po Australię. Pływają również po morzach i oceanach na statkach pod różnymi banderami będąc ozdobą mes kapitańskich. Od lat ściśle współpracuje z gminnym ośrodkiem kultury w Szemudzie i starostwem wejherowskim biorąc udział w wystawach, imprezach kulturalnych i warsztatach plastycznych przez nich organizowanych. Chętnie udziela pomocy i dzieli się swoją wiedzą o malarstwie z każdym zainteresowanym tym kierunkiem sztuki. Więcej informacji i prace artysty na stronie: e-fotoplastikon.org
***
Muzeum Marynarki Wojennej - Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego, Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1A
wt. - niedz. 10.00 - 17.00, bilet: 4 i 2 zł.
wtorki- bezpłatnie, w poniedziałki i dni poświąteczne nieczynne
Okręt Muzeum ORP „Błyskawica" - ze względu na remont Nabrzeża Pomorskiego nieczynny do odwołania.
***
W Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Kartuska 20 (Chylonia) do 6 stycznia oglądać można prace konkursowe laureatów VIII edycji konkursu „Gdynia w fotografii".
Prace oglądać można w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30-19.00. Wstęp wolny!
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza do Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 do obejrzenia wystawy malarstwa Zbigniewa Formeli.
W skład ekspozycji wchodzi blisko 30 obrazów ukazujących kaszubski krajobraz, architekturę, przydrożne kapliczki i krzyże. Wystawę można oglądać w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki do 14 stycznia 2009 roku w godz. 11.30-19.00.
Wstęp wolny.

ikona