890 (490) 2009-02-20 - 2009-02-26

Festiwal rzeźb w lodzie

W dniach 20 - 22 lutego 2009 r. na bulwarze Nadmorskim odbędzie się Festiwal Rzeźb Lodowych.
Tematem przewodnim festiwalu jest morze - na „ostrodze gdyńskiej" vis a vis restauracji Barracuda, powstanie monumentalna rzeźba syreny o wymiarach 2,1 x 3 x 1,5 m i wadze 4,5 tony. Do jej przygotowania potrzeba będzie aż trzydziestu brył lodowych. Rzeźba zostanie uroczyście odsłonięta podczas wernisażu zaplanowanego na sobotę, 21 lutego, o godzinie 19.00. W niedzielę 22 lutego wykonanych zostanie jeszcze pięć mniejszych rzeźb, również o tematyce marynistycznej.
Lodowe wspaniałości wykona Volker Schreurer - jeden z najbardziej uznanych artystów specjalizujących się w rzeźbieniu w śniegu i lodzie, niekwestionowany mistrz świata rzeźb lodowych. Artysta ten dwanaście razy zdobywał pierwsze miejsca na festiwalach rzeźb lodowych, m.in. w Sapporo (Japonia), Harbin (Chiny), Brunnen (Szwajcaria), Monachium (Niemcy), Naporo (Japonia), Kolorado (USA). W Gdyni pomagać mu będzie czteroosobowa ekipa.
Podczas wernisażu wystąpi znany trójmiejski teatr ognia Mamadoo, który zaprezentuje pokaz przygotowany specjalnie na tę okazję. Dziewczęta z Mamadoo znane są z widowiskowych spektakli łączących pokazy ogniowe z elementami kabaretu.
Przez trzy festiwalowe dni po zmroku rzeźbom będzie towarzyszyć efektowna oprawa świetlna, która pozwoli na ich podziwianie w pełnej okazałości także nocą.Warto przyjść już w piątek przed południem, by obserwować artystów przy pracy.
Organizatorami wydarzenia są: Wydział Kultury, Rekreacji i Sportu Urzędu Miasta Gdyni oraz firma Eventcom sp. z o.o.