Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
890 (490) 2009-02-20 - 2009-02-26

Marek Kaczanowski - Człowiek Roku 2008!

Marek Kaczanowski, pracownik Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Gdyni, zwyciężył w plebiscycie „Człowiek Roku 2008", organizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto.
Marek Kaczanowski, jako drużynowy 7. Gdańskiej Integracyjnej Drużyny Harcerskiej „Keja", od 1995 r. współorganizuje obozy aktywizujące osoby niepełnosprawne. Podejmowane przez niego działania łamią stereotypy o niepełnosprawności, o czym świadczy m.in. sześciokrotny udział grupy w rejsach po Bałtyku na pokładzie „Zawiszy Czarnego" i „Kapitana Głowackiego", a także zdobycie przez drużynę Korony Gór Polskich, za co została uhonorowana nagrodą specjalną - Kolosem 2007 na Gdyńskich Spotkaniach Podróżników. „Keja" triumfowała również pięciokrotnie w Zimowym Rajdzie Harcerskim „Głuchołazy" w Górach Opawskich. Ponadto „Kaczan" zaraził swoich podopiecznych bakcylem teatralno - muzycznym, uruchamiając Teatr Bez Nazwy, który zyskał uznanie Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej Polcul w postaci nagrody w 2001 r.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy oddając SMS-owy głos wsparli kandydaturę Marka.
Laureatowi gratulujemy sukcesu!