890 (490) 2009-02-20 - 2009-02-26

Projekcje w Klubie Filmowym

Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 1 (obok Stoczni Nauta) zaprasza w dniach 20 - 22 lutego 2009 na projekcje:
- Italianiec (Italianetz) o godz. 18.00, rok produkcji: 2005 r., kraj: Rosja, gatunek: dramat/familijny, reżyser: Andrei Kravchuk, obsada: Kolya Spiridonov, Andrei Yelizarov, Nikolai Reutov.
6-letni Wania mieszka w zniszczonym domu dziecka gdzieś na rosyjskiej prowincji. Pewnego dnia do ośrodka, wraz z Madame, która żyje z pośrednictwa przy adopcjach, przyjeżdża włoskie małżeństwo. Spośród wielu dzieci wybierają Wanię - chłopca o ogromnych niebieskich oczach i złotych włosach. Czeka na niego szczęśliwe i bogate życie na słonecznym południu Europy. Mieszkańcy domu dziecka zaczynają nazywać go „Italianiec"...
- Opowiedz mi o deszczu (Parlez-moi de la pluie) o godz. 20.00, rok produkcji: 2008 r., kraj: Francja, gatunek: komedia/dramat, reżyser: Agnes Jaoui, obsada: Jamel Debbouze, Agnes Jaoui.
Bohaterka filmu - Agathe Villanova, jest silną kobietą, o radykalnych, feministycznych poglądach, radzącą sobie w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Poznajemy ją, gdy przyjeżdża do rodzinnego domu. Tam, jej przyjaciel z dzieciństwa - Karim, razem z swym kolegą Michaelem, decydują się nakręcić o Agathe film pod tytułem ‘'Kobiety Sukcesu". Oboje próbują zaprezentować się przed nią jak najlepiej, niestety kobieta uważa ich za nieudaczników.
Bilety: 10 zł
Szczegóły: www.klubfilmowy.pl