892 (492) 2009-03-06 - 2009-03-12

I Mistrzostwa Gdyni w Monopoly Świat już za nami

W miniony weekend w Gdyni odbyły się I na szczeblu krajowym eliminacje do Mistrzostw Świata w grze Monopoly oraz I Mistrzostwa Gdyni w Monopoly Świat.
W niedzielę 1 marca br., podczas I Mistrzostw Gdyni w Monopoly Świat atmosfera już od samego rana była gorąca i można byłoby ją porównać do tego co się dzieje na parkietach największych światowych giełd.
Od wczesnych godzin porannych na pierwszym piętrze Centrum Gemini ustawiła się długa kolejka oczekujących na zapisy. O 9.30 gentleman we fraku i kapeluszu przyjmował zapisy od uczestników. Liczba miejsc przy stolikach była ograniczona, dlatego do pierwszej tury Mistrzostw przystąpiło 64 graczy.
Pomimo wzajemnej życzliwości zawodników nie ma tu miejsca na sentymenty - zwycięzca może być tylko jeden. Czas minął, szybkie i skrupulatne przeliczanie pieniędzy. Pan Monopoly przestępuje z nogi na nogę, nerwowo gniecie rant kapelusza i jest! Mamy mistrzynię! Finaliści stają na podium, w ruch idą nagrody, najpierw szklane medale i wielkie puchary, potem worki żeglarskie pełne niespodzianek i oczywiście Gry Monopoly. Oficjalną mistrzynią I MISTRZOSTW GDYNI W MONOPOLY ŚWIAT została Natalia Urbaniak, drugie miejsce zajął Szymon Cabaj, trzecie Anna Baranowska, a czwarte Piotr Lebiedź. Zdjęcia z niedzielnych Mistrzostw Gdyni w Monopoly Świat znajdują się na stronie: www.gosirgdynia.pl