Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

892 (492) 2009-03-06 - 2009-03-12

Spotkania, wykłady, koncerty...

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 11.03.2009 o godz. 18.00. do Ośrodka Kultury Kaszubsko - Pomorskiej w Gdyni (al. Marszałka Piłsudskiego 18) na promocję książki - „Jak Bądkowski ze Słomczyńskim... Literackie listy z pieprzem" pod redakcją Miłosławy Kosmulskiej.
Dodatkową atrakcją spotkania, będzie możliwość wysłuchania niezwykle rzadkiego nagrania Lecha Bądkowskiego.
Jest to ostatni zapis głosu L. Bądkowskiego wykonany w grudniu 1983 roku. Książka „Jak Bądkowski ze Słomczyńskim... Literackie listy z pieprzem" to zapis wieloletniej korespondecji dwóch literatów - Lecha Bądkowskiego z Pomorza oraz Macieja Słomczyńskiego z Krakowa. Książkę przygotowała do druku i wstępem opatrzyła Miłosława Kosmulska. Wydawcą jest Oficyna Czec.
Miłosława Kosmulska urodzona w 1984 roku, wnuczka Lecha Bądkowskiego, absolwentka filologii polskiej, mieszka w Gdańsku.Od najmłodszych lat jest zafascynowana swoim Dziadkiem. Fascynację powiększył jej udział w porządkowaniu dokumentów, rękopisów i notatek po Dziadku, które rodzina przekazała Bibliotece Gdańskiej PAN.
***
13.03.2009 o godz. 18.00 w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 rozpocznie się promocja książek Bronisława Wildsteina „Moje boje z III RP (i nie tylko - publicystyka z lat 2001-2008" i „Śmieszna dwuznaczność świata, który oszalał".
Wstęp wolny. Organizator: Klub „Gazety Polskiej" w Gdyni Sekretariat MMG: (058) 66 20 910.
***
8 marca o godz. 12.00 w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się kolejny w tym roku koncert Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Orkiestra wystąpi pod batutą Moniki Stefaniak. W programie koncertu usłyszymy między innymi utwory: Johanna Straussa, Cole Portera.
Orkiestra wystąpi w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie kultury muzycznej wśród mieszkańców Gdyni i okolic" finansowanego z budżetu miasta Gdyni. Prowadzenie koncertu: Andrzej Tokarski.
Wstęp wolny.