892 (492) 2009-03-06 - 2009-03-12

W Klubie Filmowym...

Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 1 (obok Stoczni Nauta) zaprasza w dniach 6 - 10 marca 2009 r. na pokaz filmów zatytułowany: „Roztańczone kino". I tak:
- godz. 18.00 „Rumba"
Kraj: Belgia, Francja, Gatunek: Komedia
Reżyseria: Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy
Występują: Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy
Błyskotliwa i dowcipna belgijska opowieść o tańcu i miłości. Fiona i Don pracują razem jako nauczyciele w podmiejskiej szkole tańca. Ich wspólną pasją są tańce latynoamerykańskie. W każdy weekend startują w konkursach, zdobywając wiele nagród. Pewnej nocy, wracając z kolejnych zawodów, próbują ominąć nieznajomego, który próbuje popełnić samobójstwo. W wyniku wypadku Fiona traci nogę, a Don - pamięć. Ich życie staje się serią bolesnych upadków. Zostają pozbawieni wszystkiego - pracy, domu, pasji, ale nie miłości... „Rumba", albo - jak optymizm i poczucie humoru mogą przezwyciężyć tragedię.
- godz. 20.00 „Fados"
Kraj: Hiszpania, Portugalia, Gatunek: Musical
Reżyseria: Carlos Saura
Występują: Caetano Veloso, Cesaria Evora
Najnowszy muzyczny dokument „mistrza gatunku" - Carlosa Saury, poświęcony portugalskiej tradycji Fados. Fados to pełne pasji i lamentu dziewiętnastowieczne pieśni - ballady, które stanowią wspólną spuściznę wszystkich Portugalczyków. Film Saury to próba przypomnienia i powtórzenia wielkiej tradycji poprzez muzyczne misterium tańca i śpiewu. Prawdziwa uczta dla oczu i uszu.
Bilety: 10 zł
Szczegóły: www.klubfilmowy.pl