Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
893 (493) 2009-03-13 - 2009-03-19

Zwierzę nie jest zabawką!

Gdyńskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom prowadzi w bieżącym roku cykl warsztatów dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów, mających na celu kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec zwierząt pt. „ZWIERZĘ NIE JEST ZABAWKĄ".
W ramach warsztatów dzieci dostarczą do schronisk dla bezdomnych zwierząt karmę, koce i miski. Poznają życie zwierząt w schroniskach, spotkają się z lekarzami weterynarii, którzy opowiedzą o swojej pracy i opiece nad zwierzętami domowymi.
W następnym etapie spotkają się z psami ratownikami i psami „doktorami" oraz wysłuchają pogadanki na temat „Rola psa w życiu człowieka i człowieka w życiu psa".
Kolejną atrakcją jest wyjazd na Kaszuby, w czasie którego (w zależności od pogody) odbywa się kulig lub podchody w lesie. Podczas wyjazdu dzieci spotykają się z leśnikami i przedstawicielami Parku Krajobrazowego, którzy przykazują im wiedzę na temat prawidłowych zachowań w lesie i opiece nad zwierzętami leśnymi.
Warsztaty rozpoczęły się 20 lutego wyjazdem na kulig uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni.
Ze względu na ilość posiadanych środków finansowych, w chwili obecnej warsztatami objęte jest 10 szkół.