895 (495) 2009-03-27 - 2009-04-02

Bookcrossing, czyli książkokrążenie

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Kawiarnia Cyganeria oraz Klub Filmowy w Gdyni zapraszają do udziału w akcji: „Bookcrossing, czyli Książkokrążenie w Gdyni".

Od 6 do 10 kwietnia 2009 r. w 3 placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni oraz w Kawiarni Cyganeria i Klubie Filmowym będzie można wymieniać swoje książki na inne. 


BOOKCROSSING - to inaczej "uwalnianie książek", polegające na nieodpłatnym zostawianiu książek w oznaczonych miejscach.
Wszyscy chętni mogą je stamtąd zabrać i przeczytać,  a następnie pozostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.

Idea BOOKCROSSINGU powstała w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Inna nazwa Bookcrossingu to KSIĄŻKOKRĄŻENIE. Ludzie uwalniający książki uważają, że nie lubią one być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane. Książki żyją tylko i wyłącznie w rękach czytelników, dlatego trzeba je uwalniać i pozwolić im żyć.

Zapraszamy do miejsc, gdzie odbywać się będzie Bookcrossing:
- Wypożyczalnia Centralna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni ul. Abrahama 60 (oprócz środy)
- Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni Al. Piłsudskiego 18 (oprócz środy)
- Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni ul. Boisko 1(oprócz środy)
- Kawiarnia Cyganeria ul. 3 Maja 27
- Klub Filmowy ul. Waszyngtona 1


Bookcrossing Regionalny!
Uwaga! Dla miłośników i pasjonatów tematyki pomorskiej i kaszubskiej mamy specjalną ofertę! W Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni Al. Piłsudskiego 18, przy której działa Ośrodek Kultury Kaszubsko-Pomorskiej wymieniać będzie można książki o tematyce związanej z Pomorzem i Kaszubami. 


trojmiasto_portal