895 (495) 2009-03-27 - 2009-04-02

Nasi zwycięzcy...

28 lutego 2009 r. w Pasłęku odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Kick-Boxingu. Klub Kick-Boxingu „MAXIMUS" reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli 4 medale w tym 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

I miejsce oraz kwalifikacje do finału Mistrzostw Polski zdobył Kamil Labuda w semi-contact w kategorii do 69 kg, który wygrał 4 walki.
III miejsce oraz kwalifikacje do finału Mistrzostw Polski Kamil zajął również w light-conact gdzie wygrał dwie walki.
II miejsce oraz kwalifikacje do finału Mistrzostw Polski zdobyli: Mateusz Chojnacki w semi-contact w kategorii do 79 kg, który wygrał dwie walki. Patryk Maciejewski w semi-contact w kategorii do 74 kg, który wygrał dwie walki.
Tuż poza podium tym razem znalazł się Michał Wiśniewski, który walczył w kategorii - 63 kg.

Finały Mistrzostw Polski Juniorów odbędą się 23 - 25 maja w Sułkowicach koło Krakowa. Sekcję Gdyńską Klubu MAXIMUS poprzez dotacje wpiera Miasto Gdynia.

***
W dniach 4 - 6.03.2009 r. odbył się Finałowy Turniej Mistrzostw Gdyni Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.
Impreza, której organizatorem był Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych tradycyjnie została rozegrana w dwóch etapach. Pierwszą fazą zawodów, trwającą od początku listopada, były rozgrywki ligowe, których uczestnikami były reprezentacje ośmiu gdyńskich szkół. Po trwającej blisko cztery miesiące rywalizacji najlepszym zespołem (jedynym bez porażki) okazała się reprezentacja III LO, która wyprzedziła kolejno Technikum Transportowe (2 m), VI LO (3m), XIV LO (4 m) , II LO (5 m), XLO (6 m), Zespół Szkół Mechanicznych (7 m) oraz Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych (8 m).
Tym sposobem wyłoniono cztery zespoły, które rywalizowały w turnieju finałowym, którego stawką był prestiżowy tytuł „Mistrza Gdyni" na rok szkolny 2008/2009.

Podobnie jak w fazie eliminacji tytuł zwycięzców przypadł reprezentacji III LO, zaś na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły Technikum Transportowe, XIV LO oraz VI LO.

***
Podczas X Otwartych Mistrzostw Grudziądza Młodzików i Dzieci w Judo w dniu 22.03.2009 r. młodzi zawodnicy UKS GALEON zajęli w swoich kategoriach wagowych: