897 (497) 2009-04-10 - 2009-04-16

Pamięci Ofiar Katynia

W czwartek,16 kwietnia br. w Gdyni, w honorowej asyście Marynarki Wojennej odbędą się uroczystości upamiętniające 69. rocznicę zbrodni katyńskiej. W miejscach pamięci marynarze złożą kwiaty i wystawią posterunki honorowe.
- o godzinie 11.00 przed budynkiem Dowództwa Marynarki Wojennej odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową Marynarzy Polskich Zamordowanych na Wschodzie. Marynarze Kompanii Reprezentacyjnej MW wystawią posterunki honorowe. W intencji zamordowanych modlitwę ekumeniczną odmówią kapelani MW;
- o godzinie 12.00 rozpoczną się uroczystości na cmentarzu wojennym w Gdyni-Redłowie. W programie wystąpienia okolicznościowe przedstawicieli władz miasta Gdyni oraz Rodziny Katyńskiej, po których, młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zaprezentuje montaż poetycko - muzyczny. Kapelani odmówią modlitwę ekumeniczną w intencji zamordowanych.
Uroczystości zakończy ceremonia złożenia kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Katynia. Na uroczystość zapraszają: Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i Stowarzyszenie Rodzina Katyńska.