897 (497) 2009-04-10 - 2009-04-16

Piłkarki ręczne Łączpolu górą

Zakończyły się wojewódzkie rozgrywki w piłce ręcznej juniorek młodszych. Zwycięzcą ligi został zespół KS Łączpol Gdynia , który stracił w sezonie tylko 2 punkty, dzięki czemu uzyskał prawo do gry w rozgrywkach centralnych o Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. Dziewczęta Łączpolu będą broniły złotego medalu w roczniku 92.
Jednym z etapów przygotowań do fazy finałowej był udział w silnie obsadzonym turnieju juniorek młodszych w mazowieckiej Winnicy w dniach 27-29 marca. Podopieczne Andrzeja Niewrzawa poważnie potraktowały ten sprawdzian i wśród 12 drużyn zajęły I miejsce. Pozostawiły w pokonanym polu między innym siódemki Szczecina, Płocka, Lublina, Łodzi, Piotrkowa,Gdańska, półfinale zwyciężyły zespół KSS Kielce a w finale pokonały gospodynie z Winnicy 22 - 14.
Cały zespół zasłużył na słowa pochwały, a szczególne wyróżnienie należą się Natalii Fedoruk, Magdzie Pawłowskiej i Ani Malinowskiej. Bardzo dobra grę na kole zaprezentowała Anastazja Kasuła. Cieszy powrót do dobrej dyspozycji po kłopotach zdrowotnych Magdy Stanulewicz.
Praca z bramkarkami, którą wykonuje w klubie na co dzień Wojciech Nowiński zaprocentowała dobrą postawą Pauli Laskowskiej i Moniki Telepko.
Marta Grala, Monika Woś, to zawodniczki młodego pokolenia , które już teraz odgrywają dużą rolę w funkcjonowaniu zespołu. Magda Bartecka i Paula Ogrodnik to skrzydłowe, które skutecznie kończyły kontrataki.