Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
897 (497) 2009-04-10 - 2009-04-16

Śniadanie Wielkanocne

12 kwietnia 2009 roku (niedziela) o godz. 8.00 w Kościele oo. Franciszkanów, ul. Ujejskiego 40 rozpocznie się Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących i samotnych.
Wielkanoc, obok Bożego Narodzenia to najbardziej wytęsknione święta. Wspólne śniadanie i obecność najbliższych wypełniają serce każdego wielką radością i nadzieją.
Nie wszyscy mieszkańcy naszego Miasta mają możliwość spędzenia nadchodzących świąt w ciepłej rodzinnej atmosferze, dlatego już od ponad 10 lat w Kościele oo. Franciszkanów przy ulicy Ujejskiego 40 w Gdyni przygotowywane jest Śniadanie Wielkanocne. Od lat działania te wspierają wolontariusze i ludzie wielkiego serca, którzy przekazując cenne dary oraz wspierając własną pracą sprawiają, że akcja ta ma tak bogatą historię i cieszy się ogromnym zainteresowaniem najbardziej potrzebujących gdynian.
W tym uroczystym śniadaniu uczestniczy zwykle blisko 800 osób.
W tym roku na wielkanocnym stole pojawią się m.in.: żurek polski na zakwasie z grzybami i białą kiełbasą, paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem, bigos, sałatka jarzynowa, sałatka śledziowa, zimne nogi w galarecie i wiele innych dań.
Dla najmłodszych przygotowane zostaną paczki świąteczne.