Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
898 (498) 2009-04-17 - 2009-04-23

Galiony gdyńskie 2008

15 kwietnia 2009 r. w Hotelu Nadmorskim odbyła się uroczystość wręczenia Galionów- Nagród Artystycznych Prezydenta Gdyni.

Za działalność artystyczną nagrodę odebrał Andrzej Mańkowski - scenarzysta, reżyser, kompozytor, producent filmowy; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (1998), studiował również w studium scenariuszowym przy PWSFTviT w Łodzi (2000-2002); obecnie - szef Studia Filmowego HARPOON FILMS działającego w ramach Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON i Fundacji „Instytut Promocji Edukacji"; właściciel firmy producenckiej BIAŁY SMOK Production; pomysłodawca i producent cyklu krótkometrażowych filmów fabularnych „Dekalog 89 +" (www.dekalog89plus.pl).

Nagrodę w kategorii upowszechnianie kultury otrzymała Oficyna Verbi Causa Małgorzaty Sokołowskiej - istnieje ona od 10 lat, a specjalizuje się przede wszystkim w książkach o Gdyni oraz o ludziach, którzy uczestniczyli w największym sukcesie II Rzeczpospolitej, jakim była budowa Gdyni.

Galion GdyńskiMecenasem Kultury w tegorocznej edycji Galionów został Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA - od wielu lat przychylnie i z zaangażowaniem odnoszący się do wydarzeń organizowanych przez Miasto Gdynia. Wielokrotna współpraca zawsze przebiegała bezkonfliktowo, nawet w sytuacjach wymagających niespodziewanych działań ze strony Portu. Wieloletnia współpraca z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A była zawsze pełna życzliwości i umożliwiła zorganizowanie wielu niezapomnianych wydarzeń kulturalnych.

Więcej o nagrodzie:
www.gdynia.pl/wszystko/o/gdyni/nagrody/5061_37617.html

ikona