Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
898 (498) 2009-04-17 - 2009-04-23

I po konkursie recytatorskim

W dniach 3 i 4 kwietnia 2009 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni, ul. Bema 33 odbyły się eliminacje rejonowe dla szkół gdyńskich do XXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Uczestnicy konkursu - dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów Gdyni prezentowali utwory poetyckie w dwóch turniejach: Turniej Recytatorski, który odbył się w trzech grupach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy gimnazjum oraz Turniej Poezji Śpiewanej, w którym uczestnicy występowali bez podziału na kategorie wiekowe.
Celem eliminacji rejonowych było wyłonienie przez komisję reprezentantów miasta Gdyni do XXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. W Turnieju Recytatorskim w kategorii wiekowej klas I-III spośród 39 uczestników konkursu, komisja wytypowała do finału Pawła Napiatek z SP nr 26 oraz Paulę Gołuńską z SP nr 21. Reprezentantami miasta Gdyni w kategorii wiekowej klas IV-VI spośród 40 recytatorów, zostali Paulina Minkiewicz z SP nr 46 oraz Jakuba Gnyp z SP nr 20. W kategorii szkół gimnazjalnych spośród 24 recytatorów, laureatami zostali Zofia Brunka oraz Marianna Zydek - obie z Gimnazjum nr 23. W Turnieju Poezji Śpiewanej jury wytypowało do etapu wojewódzkiego Miriam Łakomiec z Gimnazjum nr 4 oraz Katarzynę Patron z Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II.