898 (498) 2009-04-17 - 2009-04-23

Rozpoczyna się IV etap rozbudowy PPNT

PPNT - rozbudowa52 469 180,85 zł - taką kwotę otrzyma Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni na mocy porozumienia, które w czwartek 9 kwietnia 2009 roku uroczyście podpisali w PPNT marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 dofinansowanie zostanie przeznaczone na utworzenie Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, w ramach czwartego etapu rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.
W ramach Centrum powstanie Akademicka Przestrzeń Innowacyjności i Przedsiębiorczości, Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowe Zaawansowanych Technologii, Centrum Wzornictwa i Wystaw oraz Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej. Nowe, futurystyczne obiekty Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego, a w nich biura, pracownie i laboratoria oraz całkiem nowe aktywności na rzecz innowacji, zostaną otwarte w 2012 roku. Inicjatywa gdyńskiego samorządu rozrośnie się sześciokrotnie i poszerzy zakres swojej działalności dzięki środkom przyznanym na rozbudowę nie tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, lecz także dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, które zostanie przypieczętowane w maju tego roku. W wyniku inwestycji powstanie nowa, dedykowana innowacyjnym przedsiębiorcom infrastruktura o łącznej powierzchni ponad 60 tysięcy m².
Już od 2001 roku w PPNT można pozyskać najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu i biznesu, zlecić kompleksowe badania z zakresu biotechnologii, zamówić designerskie meble lub ręcznie malowaną porcelanę, odwiedzić z rodziną Centrum Nauki EXPERYMENT, obejrzeć ciekawą wystawę w Galerii PPNT, wziąć udział w szkoleniu, znaleźć atrakcyjną pracę.
Z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wynika że, Pomorski Park Naukowo - Technologiczny (PPNT) zarządzany przez Gdyńskie Centrum Innowacji jest jednym z czterech najlepszych w kraju.  

ikona