Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

900 (500) 2009-04-30 - 2009-05-07

Nowe oblicze Akwarium Gdyńskiego - Amazonia i inne atrakcje

Od 1 maja 2009 roku (piątek) każdy zwiedzający Akwarium Gdyńskie będzie podziwiać wyremontowany parter rotundy Akwarium i cztery nowe, olbrzymie zbiorniki do połowy wypełnione wodą prezentują zwierzęta i roślinność z Ameryki Południowej.Zbiorniki to niesamowity sposób prezentacji wodnej fauny i flory - ogromne ekrany akrylowe sprawią wrażenie jakby się nurkowało i jednocześnie było nad wodą. Największe w Polsce anakondy zielone opływają korzenie drzew lub wylegują się na skałach, drapieżne piranie czerwone zawieszone w toni bacznie obserwują otoczenie. Arapaimy i arowany gotowe w każdej chwili pochwycić zdobycz przepływają tuż przed naszymi oczami. Piękne płaszczki słodkowodne są niemal w zasięgu naszej ręki. Zwiedzający, w dniu otwarcia ekspozycji, posmakują też charakterystycznej herbaty z Ameryki południowej yerba - mate i posłuchają fletnipana.
W Sali Kinowej Akwarium Gdyńskiego będą wyświetlane nowe filmy: o wężach morskich, rekinach i innych zwierzętach morskich. Lokatorzy Akwarium Gdyńskiego, którzy zamieszkają w nowych zbiornikach: anakonda zielona, pirania czerwona, arowana srebrna, arapaima, płaszczki słodkowodne, płaszczka plamista, płaszczka rozetkowa
Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 9 zł .
Więcej informacji o Akwarium: http://www.akwarium.gdynia.pl/