901 (501) 2009-05-08 - 2009-05-14

Finał Ligii Młodzieżowej POZP

W dniach 25-26.04.2009 odbyły się Finałowe Zawody Ligi Pomorskiej w Pływaniu. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Kartuzach, zaś gimnazjaliści i licealiści na basenie w Gdańsku Morenie.
Zawodnicy Klubu Sportowego DELFIN Gdynia po raz kolejny udowodnili swoją klasę, zajmując wiele miejsc medalowych oraz punktowanych. To wszystko złożyło się na wysokie pozycje w klasyfikacji drużynowej. Najmłodsi pływacy wywalczyli 4. miejsce, a gimnazjaliści i licealiści znaleźli się na 9. pozycji. W sumie nasz Klub uplasował się na 6. miejscu wśród 19 drużyn województwa pomorskiego.
Podczas zawodów odbyła się również uroczystość wręczenia powołań do Kadry Województwa Pomorskiego. Na liście powołanych osób znalazły się dwa nazwiska zawodników Klubu: Oli Janssen i Kamila Frukacza. Dzięki temu będą mieli możliwość przygotowywania się do najważniejszych zawodów podczas zgrupowań Kadry Wojewódzkiej Juniorów. Ola Janssen w klasyfikacji dziewcząt 15-letnich zajęła 2. miejsce w całym cyklu Ligi POZP.