902 (502) 2009-05-15 - 2009-05-21

Zatańcz z Klanzą!

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na II Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą pod hasłem „Zatańcz z nami w Gdyni". Wspólnie nauczymy się prostego tańca integracyjnego i odtańczymy go w tym samym czasie m. in. w Poznaniu, Warszawie, Olsztynie, Białymstoku, Wrocławiu, Krakowie oraz Lublinie.
Początek15 maja o godz. 17.00 na Placu Grunwaldzkim koło muszli koncertowej. W programie, oprócz tańców, wspólne pląsy i zabawy z tęczową chustą animacyjną, oraz występ gdyńskich przedszkolaków w przeglądzie „Muzykowanie Ruchem".
Tańce integracyjne - co to takiego? To bardzo proste, powtarzające się elementy, o nieskomplikowanych krokach, które potrafi wykonać każdy. Tańce integracyjne rozwijają u dzieci zmysł współpracy w grupie. Wpływają na świadomość własnego ciała, wzmagają koordynację wzrokowo - ruchową, i przede wszystkim, dają dużo, dużo radości, integrując całą rodzinę.
Impreza dotowana przez Miasto Gdynia. Patronat: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Szczegóły na stronie gdyńskiego oddziału: www.klanza.pl

ikona