903 (503) 2009-05-22 - 2009-05-28

Festyn rodzinny – gdyńskich Pól Nadziei

żonkilStowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 24 maja br. w godz. od 11.00 do 15.00 na placu przed Centrum Rozrywki GEMINI na Skwerze Kościuszki.

Jak corocznie festyn odbywa się w ramach akcji „Gdyńskie Pola Nadziei" którym patronuje Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W festynie wezmą udział aktorzy Teatru Miejskiego i Muzycznego. Zagrają zespoły muzyczne, których motywem przewodnim będą szanty. Będzie można usłyszeć Piotra Janiszewskiego oraz Zespół Specjalnej Troski. Zatańczą tancerze z Akademii Tańca Dance Avenue. Wystąpi również Chór Gospel pod przewodnictwem Renaty Gocłowskiej. Ponadto zapraszamy na pokazy stepowania, tańca brzucha i ratownictwa medycznego. Straż pożarna udostępni wóz strażacki dla zwiedzających.

Aby połączyć przyjemne z pożytecznym zachęcamy Państwa do oddawania krwi w ambulansie Stacji Krwiodawstwa, który też zawita na nasz festyn. Jak co roku u Pań z Koła Gospodyń LEŚNO, każdy będzie mógł skosztować domowej roboty chleba ze smalcem i ciasta domowego wypieku. Dodatkową atrakcją będzie loteria fantowa, w której wszystkie losy wygrywają. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursów skierowanych do dzieci i młodzieży z gdyńskich szkół i przedszkoli. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W czasie festynu, na który będzie można dojechać „żonkilowym" autobusem, wolontariusze będą kwestować na rzecz Gdyńskiego Hospicjum im. św. Wawrzyńca.