903 (503) 2009-05-22 - 2009-05-28

Gdynia zaprasza gości!

Wiejjj do Gdyni_2Wiejjj do Gdyni - to hasło najnowszej kampanii promującej Gdynię jako miejsce różnorodnych, na światowym poziomie wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych - służących odpoczynkowi, estetycznym przeżyciom, edukacji i zdrowiu. W tym roku jest szczególna okazja, by zaprosić jak najliczniejszą publiczność do naszego Miasta. Gdynia bowiem (już po raz czwarty w historii) w dniach 2 - 5 lipca będzie gospodarzem zlotu najwspanialszych żaglowców świata, uczestniczących w regatach The Tall Ships' Races. Spodziewamy się ponad miliona gości. Stąd hasło tegorocznej kampanii promocyjnej: WIEJJJ DO GDYNI!
Na bilbordach i citylightach w największych ośrodkach w Polsce (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Śląsk, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Toruń) zawisły plakaty z charakterystycznymi dla naszego Miasta motywami - morzem, plażą, żaglami i wiatrem. Hasło kampanii i towarzyszące mu informacje o bogactwie oferty letniej Gdyni mają skusić mieszkańców innych regionów Polski, a także turystów zagranicznych do odwiedzenia Gdyni a nawet zaplanowania dłuższego odpoczynku.
Gdynia, to miasto festiwali muzycznych, teatralnych, plastycznych, koncertów, wystaw, muzeów - także na wodzie, czy imprez sportowych międzynarodowej rangi. A przy tym - marina z propozycjami dla żeglarzy, płetwonurków, liczne baseny pływackie, ścieżki rowerowe pośród zalesionych morenowych wzgórz, Adventure Park z torem dla quadów, ścianką wspinaczkową i parkiem linowym, Golf Park - dla adeptów i zaawansowanych golfiarzy, Centrum Nauki Experyment, Akwarium z fantastycznymi, egzotycznymi okazami podwodnej fauny i flory, wieże widokowe z których podziwiać można i wręcz należy (!) panoramę miasta, zatoki aż po Hel, do którego można szybko i niedrogo popłynąć tramwajami wodnymi. Tego wszystkiego poza Gdynią, w jednym i to tak pięknym przyrodniczo miejscu - trudno doświadczyć.
Do promocji wybrano największe wydarzenia kulturalno - rekreacyjne, które będą miały miejsce latem tego roku w Gdyni:
- Zlot Wielkich Żaglowców The Tall Ships' Races 2009 Gdynia,
- Heineken Open'er Festival,
- Ladies' Jazz Festival,
- Festiwal Polskich Filmów Fabularnych,
- Festiwal Kultur Świata Globaltica,
- Beach Party,
- Targi Wiatr i Woda,
- Gdynia Sailing Days,
- oraz Scena Letnia na plaży w Orłowie.
Rozpoczynamy imprezą Cudawianki inaugurującą 20 czerwca 2009 r. cykl gdyńskich imprez letnich LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI.
Wiejjj do Gdyni_3
Specjalnie dla potrzeb kampanii zorganizowano 18 maja 2009 roku w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie konferencję z udziałem organizatorów największych imprez, podczas której dziennikarzom mediów ogólnopolskich i trójmiejskich zaprezentowano szczegóły letniej oferty Gdyni.
Dla mieszkańców Warszawy i turystów przygotowano w tym samym dniu akcję promującą Gdynię. Ze względu na bliskość Dworca Centralnego na miejsce dodatkowej promocji wybrano centrum handlowe Złote Tarasy. Tam na gdyńskim stoisku odbyła się prezentacja letniej oferty Miasta a Mistrzynie Polski z drużyny LOTOS PKO BP GDYNIA zaprezentowały się podczas niezwykłego meczu z udziałem publiczności. Tym niestandardowym działaniom komunikacyjnym przygrywał gdyński zespół szantowy Johny Roger. Pokaz swych umięjetności dał także zajmujący się beatboxingiem Krzysztof Kadela czyli „Blady Kris". Wystąpiła też grupa tancerzy breakdance - zwiastun Bruk Festival w Gdyni.
Teraz już tylko czekamy na gości!
Wiejjj do Gdyni_1