904 (504) 2009-05-29 - 2009-06-04

Konkurs dla miłośników zwierząt rozstrzygnięty

W dniu 20 maja 2009 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. ,,Gdyńskie zwierzęta'', zorganizowany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Gdyni. W skład jury weszli artyści plastycy z Towarzystwa Miłośników Gdyni, studenci i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska oraz członkowie Zarządu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Gdyni.
Na konkurs nadesłano ponad 200 prac z przedszkoli i szkół zarówno z Gdyni jak i okolic. Prace wykonano w bardzo wielu ciekawych i nietuzinkowych technikach, a ich wysoki poziom mile zaskoczył jurorów. Spośród nadesłanych prac wyłoniono następujących laureatów konkursu:
Przedszkole nr 26:
1.Kuba Karbowiak lat 6; praca pt. „Gdyńskie zwierzęta''
Przedszkole nr 44:
1. Domonika Miller lat 7
2. Weronika Szulwach
Szkoła podstawowa nr 23:
1. Dominika Dawidowska Kl 3; praca pt. „Czerwony motyl"
2. Agnieszka Kutkowska Kl 3; praca pt. „Mój czarny przyjaciel"
3. Justyna Wasilewska Kl 3; praca pt. „Wszystkie koty są nasze"
Przedszkole nr 49:
1. Maciej Kaczorowski lat 5; praca pt. „Mój przyjaciel Reksio"
2.Urszula Zaborska lat 5; praca pt. „Kochana kicia"
Szkoła podstawowa nr 37:
1. Natalia Podbielska lat 6; praca pt. „Kotek z Gdyni'
2. Patrycja Niemtz lat 7; praca pt. „Mewa"
3. Agata Kalatowska lat 9; praca pt."Koteczek"
Szkoła Podstawowa nr 34
1.Piotr Tarkowski lat 10; praca pt. „Nasze SEA TOWERS''
Katolicka Szkoła Podstawowa
1.Tomasz Czernek 7 lat; praca pt. „Ciapek"
2. Paulina Puchalska 8 lat; praca pt. „Kotek śpioszek"
3. Weronika Krzepicka - Kaszuba; praca pt."Królik Bodzio"
Wyróżnienia:
1. Agata Wąsowska 9 lat; praca pt. „Kot na dachu"
2. Zofia Ząbkiewicz 9 lat; praca pt. „Koty na kanapie"
3. Weronika Puchalska 10 lat; praca pt."Wróbelki"
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
1. Joanna Lemka 15 lat praca pt."Pies"
2. Magdalena Mokrzan 10 lat; praca pt."Koty"
3. Andrzej Szponar 7 lat; praca pt. „Zając"
Wyróżnienie:
1. Natalia Rutkowska 9 lat praca pt. „Wilczur"
2. Nicolas Bahamondes 7 lat praca pt. „Ptaki"
Gdyńska Szkoła Społeczna
1. Borys Drywa 6 lat; praca pt. „Ważka"
2. Jakub Sudzik 9 lat; praca pt. „Mój przyjaciel pies"
3. Agnieszka Wojtowicz 7 lat, praca pt. „Bocian"
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 18:
Wyróżnienia:
1. Ola Soczyńska 7 lat; praca pt. „Wiewiórka na sośnie"
Szkoła Podstawowa nr 16:
1. Martyna Borzowicz 7 lat
2. Zofia Rybicka 7 lat
3. Martyna Węgrzyn 7 lat
Warsztaty Terapii Zajęciowej
1. Chmielewski Marek; praca pt. „Spotkanie"
2. Artur Włodarz praca pt. „Uciekaj myszko do dziury"
3. Grzegorz Lange praca pt. „Rodzina ach rodzina"
Wyróżnienie:
1. Andżelika Prątnicka praca pt. „Snoopi"
2. Agnieszka Szałajda praca pt. „Na bulwarze"
Pracownia Plastyczna Z Elbląga „Inveni"
1. Alicja Święcka 11 lat praca pt. „Kotek"
Wyróżnienia:
1. Ela Półtorak 11 lat praca pt. „Piesek"
2. Dominika Jonakowska 13 lat praca pt. „Ławica"
3. Alicja Szczudlińska 10 lat praca pt. „KotEK"
4. Ola Paszun lat 9 praca pt. „Pies przy budzie"
5. Aulina Borowska 9 lat praca pt. „Koń"
6. Ania Filwanowicz 10 lat praca pt. „Konik morski"
7. Julia Połczyńska 11 lat praca pt. „Pies"
8. Ewa Tomczyk 8 lat praca pt. „Piesek"
9. Natalia Seweryńska 9 lat praca pt. „Foka"
10. Wiktoria Domżalska 9 lat praca pt. „Meduzy"
11. Julia Lubomska 12 lat praca pt. „Konik morski".