904 (504) 2009-05-29 - 2009-06-04

Nasi mistrzowie w lekkiej atletyce

Znakomite wyniki osiągnęli uczniowie gdyńskich szkół podczas Mistrzostw Gdyni w Lekkiej Atletyce, które od 18 do 21 maja odbywały się na stadionie tartanowym mieszczącym się przy Zespole Szkół nr 15.
Rywalizacje rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych, którzy przez pierwsze dwa dni zaprezentowali swoje umiejętności, w konkurencjach składających się na czwórbój lekkoatletyczny.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki SP 40, zaś wśród chłopców uczniowie SP 28. Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Angelika Golbiak oraz Mateusz Kaczmar.
Kolejnym etapem mistrzostw była rywalizacja w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tutaj liczył się wynik indywidualny, a pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji po za medalem, nagradzane były powołaniem do reprezentacji miasta i możliwością udziału w zawodach wojewódzkich. Zdecydowany prym wiedli uczniowie trenujący na co dzień w klubach sportowych, potwierdzając przy tym swój nieprzeciętny talent.
Wśród szkół gimnazjalnych, na szczególne uznanie zasługują rezultaty osiągnięte przez Sytnie Ellward i Magdalena Kotas w biegach na dystansie 300 i 600 metrów. Obie zawodniczki są wychowankami znanej trenerki Renaty Walendziak.
Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych podziwialiśmy bieg na 100 metrów Olgi Grządzieli, reprezentantki kadry narodowej w biegach krótkich, oraz wyczyn iście fruwającego Sebastiana Majdy, który mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w konkurencji skoku wzwyż pokonał poprzeczkę ułożoną na wysokości 185 cm.
Zawody w lekkiej atletyce były ostatnimi wchodzącymi w skład całorocznej rywalizacji sportu szkolnego. Już niebawem ogłoszeni zostaną triumfatorzy klasyfikacji łącznej, a na specjalnie zorganizowanym spotkaniu wręczone zostaną im puchary.
Już teraz serdeczne podziękowania należą się koordynatorom prowadzącym rozgrywki sportu szkolnego w Gdyni, Dorocie Szatrowskiej, Zbigniewowi Balińskiemu, Januszowi Ogonowskiemu, Mariuszowi Byczkowskiemu, Michałowi Gużyńskiemu oraz Wiesławowi Matyskiewiczowi.