907 (507) 2009-06-19 - 2009-06-25

„LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI - CUDAWIANKI" - 21 czerwca 2009 roku

20 czerwca 2009 roku (sobota) o godz. 9.00 rozpocznie się w Gdyni - w centrum miasta, na Bulwarze Nadmorskim i na plaży Śródmieście - wyjątkowe wydarzenie plenerowe „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI - CUDAWIANKI", inaugurujące cykl gdyńskich imprez letnich. Zabawa potrwa aż do godz. 4.00 w niedzielę - 21 czerwca 2009 roku.
Program jest przebogaty, przewiduje m.in. akcję fotograficzną FOTO - DZIENNIK. Organizatorzy zamierzają rozdać 100 aparatów. Uczestnicy zabawy będą mieli za zadanie uwolnić swoją kreatywność i zrobić zdjęcia, które według nich najlepiej opiszą wyjątkowość imprezy... Jest szansa na demokratyczną, wspólnotową dokumentację fotograficzną tego wydarzenia. Poprzez tak dużą liczbę uczestników uzyskamy stan bliski wszechobecnej rejestracji fotograficznej. Nic nie umknie czujnym 100 obiektywom. Jednorazowe aparaty fotograficzne, będzie można odbierać w dniu wydarzenia w Klubie „Minga" w godzinach 10.00 - 12.00. Wolontariusze oraz opiekun akcji Tomek Zerek poinstruują chętnych jak korzystać z aparatu fotograficznego i jaką drogę musi on przebyć, aby wrócić z powrotem do punktu wydawania i trafić na wystawę do gdyńskiego Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego.
Uwaga! Należy mieć ze sobą dowód tożsamości! Fotografie zostaną wystawione w PPNT w Gdyni w dniach 24-30 czerwca 2009.
Dla uczestników zaplanowano też grę miejską: URBAN PLAYGROUND. Tego dnia centrum Gdyni stanie się przestrzenią szczególnej miejskiej gry przypominającej harcerskie podchody, w której uczestniczyć może każdy chętny. Po odebraniu karty w punkcie startowym na Placu Grunwaldzkim o godz. 12.00 uczestnicy będą się przemieszczać według wskazówek, odkrywając przy okazji uroki miasta, miejsca niezwykłe, być może nieznane, rozwiązując zagadki i krok po kroku zbliżając się do celu.
Wygrywa osoba/zespół, która zdobędzie jak największą ilość punktów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto!
Zwieńczeniem wieczoru będzie spektakularne FIRESHOW na plaży - muzyczno - wizualne widowisko nocy przesilenia, łączące siłę żywiołów, akrobatykę powietrzną, pokazy ogniowe i taniec.
A po koncercie gwiazdy Emira Kusturicy & The No Smoking Orchestra odbędzie się akcja LAMPIONY DO NIEBA oraz bębniarskie „muzykowanie" przy ognisku.Dobrej zabawy!
Więcej na stronach: www.gdynia.pl oraz www.myspace.com/cuda-wianki.
cudawianki