907 (507) 2009-06-19 - 2009-06-25

Odkryj w sobie morze! na pikniku w Akwarium Gdyńskim

Akwarium Gdyńskie zaprasza na jedyny w swoim rodzaju dzień dedykowany zdrowiu i urodzie - Piknik Zdrowie, który odbędzie się 20 czerwca 2009 w sobotę od godz. 10.00 do 19.00. Impreza jest organizowana w ramach projektu europejskiego 4 SEAS, w którym Akwarium Gdyńskie bierze udział i reprezentuje Morze Bałtyckie. Tego dnia każdy, kto odwiedzi Akwarium Gdyńskie, będzie mógł odkryć w sobie jak bardzo nasze zdrowie związane jest z morzem. Na Tarasie Południowym zostaną zaprezentowane kosmetyki, które są stworzone na bazie wody morskiej, soli, minerałów z Morza Martwego oraz wielu innych składników, których nie podejrzewamy, że mogą być używane do celów pielęgnacyjnych. Na Tarasie Południowym będzie można zasięgnąć porady specjalistów, zbadać skórę i odkryć jej potrzeby. Będzie można dotknąć masy algowej, soli morskiej używanej do thalassoterapii, oddać się w ręce specjalistów, aby doświadczyć na własnej skórze dobrodziejstw prosto z morza. Będą maseczki, masaże twarzy, a także degustacja głębinowej wody morskiej w postaci smacznego koktajlu.
W Sali Kinowej co godzinę odbywać się będą specjalne wykłady i prezentacje na temat „morskich kosmetyków". Ponadto w konkursach organizowanych w tym dniu, będzie można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Morze nosimy w sobie - na pamiątkę ewolucyjnego początku życia. Wszyscy „pochodzimy" z morza, dlatego nasza krew w dużej mierze jest podobna do wody morskiej, jest nieco mniej zasolona, ale o tym samym składzie mineralnym. Dlatego tak korzystne są dla nas nadmorskie wakacje - i dlatego kosmetyki oparte na głębinowej wodzie morskiej, są tak skuteczne dla skóry.
Więcej informacji na stronie: www.akwarium.gdynia.pl
W związku z rozbudową, modernizacją i ciągle zwiększającą się liczbą mieszkańców Akwarium Gdyńskiego ceny biletów wstępu uległy zmianie. Od 15 czerwca 2009 ceny biletów wynoszą: 12 zł bilet ulgowy, 16 zł bilet normalny.