908 (508) 2009-06-26 - 2009-07-01

2 - 5 lipca 2009 w Gdyni - ważne informacje

Logo zlot żaglowcówW dniach 2 - 5 lipca 2009 roku będziemy świadkami jednego z największych spotkań żaglowców w historii! Flota wybierająca się na gdyński zlot The Tall Ships' Races 2009 liczy sobie 105 jednostek, w tym 22 klasy A (największych żaglowców świata).
We wkładce na stronach 7 - 12 przekazujemy Państwu pakiet informacji o organizacji ruchu i komunikacji publicznej w mieście w tych gorących dniach. Za tydzień „Ratusz" ukaże się 2 lipca w czwartek a w nim jeszcze więcej informacji o wydarzeniach podczas żeglarskiego święta.
Żeglarski konkurs fotograficzny
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłasza konkurs fotograficzny „Gdynia pod żaglami".
Gdynia, jako gospodarz zlotu żaglowców „The Tall Ships' Races", który jest największym i najważniejszym wydarzeniem w świecie żeglarskim, pragnie poprzez wspomniany konkurs ukazać miasto jako kolebkę polskiego żeglarstwa. W zamierzeniach organizatora konkursu nadesłane zdjęcia powinny zatrzymać niezapomniane chwile związane z tym niezwykłym wydarzeniem, a także oddać klimat żeglarskiej Gdyni oraz atmosferę i ducha święta ludzi morza, jakim niewątpliwie jest „The Tall Ships' Races". Zwycięzca, wyłoniony przez kapitułę konkursu, otrzyma aparat fotograficzny (cyfrową lustrzankę), a pozostali laureaci nagrody w postaci sprzętu fotograficznego.
W skład kapituły wchodzą osoby zajmujące się fotografią, wśród których wymienić należy zwycięzcę ostatniej edycji corocznego konkursu „Gdynia - tradycyjnie nowoczesna". Jury przewodniczyć będzie znakomity dziennikarz i fotograf, świetny portrecista Czesław Czapliński. Konkurs zakończy wystawa, której otwarcie połączone będzie z uroczystym wręczeniem nagród. Termin nadsyłania prac upływa 11 września 2009 roku. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.gdynia.pl oraz w Biurze Prezydenta (Urząd Miasta Gdyni, pok. 114, I piętro). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.gdynia.pl.zagle.
***
Kolejna edycja Heineken Open'er Festival odbędzie się w dniach 2 - 5 lipca 2009, w Gdyni na lotnisku Babie Doły (Kosakowo). W 2009 roku festiwal będzie trwał aż 4 dni.
Do Gdyni zawita ponad 120 artystów, którzy zagrają na 7 festiwalowych scenach. Obok Main Stage, Tent Stage, World Stage, Young Talents Stage, Beat Stage i Alter Space powstaną nowe, niezwykłe miejsca. Jednym z nich będzie specjalna strefa Fashion'er, na której zaprezentują się artyści świata mody. Na 80 hektarach lotniska na Babich Dołach po raz ósmy odbędzie się festiwal, który pod względem rozmachu i poziomu artystycznego nie ma sobie równych w Polsce. Organizator festiwalu: Alter Art
Więcej informacji (m.in. szczegółowy program festiwalu) na ostatniej stronie Ratusza oraz na stronach: www.alterart.pl oraz www.heineken.pl
Pasek- Opener