908 (508) 2009-06-26 - 2009-07-01

Siatkarki z Gdyni najlepsze w woj. pomorskim

W rozegranych 6-7 czerwca w Malborku mistrzostwach woj. pomorskiego w siatkówce plażowej zawodniczki KATS „ALPAT" Gdynia potwierdziły swój prymat.
W tym roku w mistrzostwach województwa klub wystawił 12 drużyn a złotego medalu nie udało się obronić tylko najmłodszym zawodniczkom. W kategorii młodziczek nasze drużyny spotkały się w meczu o 3 miejsce. Po wygraniu wewnątrz-klubowego pojedynku brązowe medale w tej kategorii wiekowej zdobyły: Monika Krasińska oraz Joanna Mąkinia a na IV miejscu uplasował się duet: Małgorzata Marona / Dorota Sobolewska W rywalizacji kadetek w pojedynku o 1 miejsce wystąpiły dwa duety KATS „ALPAT" -Sandra Wolszon / Katarzyna Hetmańska oraz Ewa Kondera /Małgorzata Marona. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 pary Wolszon / Hetmańska, a ich rywalki zdobyły srebrne medale. W kategorii juniorek po prymat w województwie ponownie sięgnęły Sandra Wolszon z Katarzyną Hetmańską. IV miejsce zajęły: Ewa Kondera wraz z Małgorzatą Marona a na V miejscu mistrzostwa ukończyły Katarzyna Rompska / Agnieszka Kalicka. Cztery najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Polski w Siatkówce plażowej. Trenerką zawodniczek w klubie ALPAT a także w kadrze woj. pomorskiego jest Sandra Luftner.
Trochę gorzej od klubowych koleżanek zaprezentowali się młodzi siatkarze plażowi KATS „ALPAT". Na mistrzostwach woj. pomorskiego rozgrywanych w Jastarni startowało 9 zespołów KATS „ALPAT". Wśród kadetów V miejsce zajął duet Jan Krasiński / Maciej Konkol, natomiast w rywalizacji juniorów IV miejsce premiowane startem w półfinałach mistrzostw Polski zdobyli Błażej Wensław oraz Jan Krasiński.