908 (508) 2009-06-26 - 2009-07-01

Sukces pływaków Gdynia Masters

Na „Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w kategorii Masters", które odbyły się w dniach 19-21.06.2009 r. w Poznaniu, startowało ponad 400 zawodników z całej Polski, w tym również zawodnicy z Klubu „TAKAS KAUNAS" z Litwy. Nasz zespół, liczący 13 zawodników osiągnął wspaniałe wyniki, zwyciężając w 18 indywidualnych i 3 biegach sztafetowych. Liczący 75 lat Bogdan Ciundziewicki, ustanowił na dystansach 50 i 100 m w stylu klasycznym dwa nowe rekordy Polski, oraz sztafeta 4x50 m w stylu dowolnym MIX (Stefania Kowalska, Anna Walczak, Andrzej Skwarło i Stanisław Wielebski), licząca razem 280 lat, zwyciężyła ustanawiając nowy rekord Polski. Zawodnicy zdobyli łącznie 42 medale - 18 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. Najwięcej medali zdobyli: Hanna Kania i Andrzej Skwarło - obydwoje po pięć.
Gdyńscy Mastersi liczą na dalsze sukcesy, a szczególnie na „Międzynarodowych Zawodach Pływackich Masters Baltic - Gdynia 2009", organizowanych w dniach 27 - 28 czerwca br. na basenie Komendy Portu Wojennego w Gdyni - Oksywie.