910 (510) 2009-07-10 - 2009-07-16

Wakacje, wakacje, wakacje...

Tradycyjnie w Gdyni dla wszystkich, którzy spędzają wakacje w domu czeka mnóstwo atrakcji.
Doprawdy, żal wyjeżdżać! Poniżej kolejna porcja propozycji. Za tydzień inne ciekawe pomysły na spędzenie czasu wolnego.
W EXPERYMENCIE

Centrum Nauki EXPERYMENT wraz z RoboCAMP serdecznie zapraszają na kolejną edycję zabawy pt.: Mini Sumo Robotów, która odbędzie się w dniach 10 - 11 lipca 2009, w godzinach 10.00 - 16.00.
W tym terminie każdy zwiedzający wystawę interaktywną w Centrum Nauki EXPERYMENT, będzie mógł za pośrednictwem joysticka, sterującego robotem, stanąć do walki przeciw innym rywalom zbudowanym z klocków Mindstorm. Podobnie jak w poprzedniej edycji, zwycięstwo zapewni sobie najsprytniejszy operator robota, któremu uda się pokonać przeciwnika w ciągu 1 minuty.
Uczestniczyć w Mini Sumo Robotów może każdy kto zakupi bilet wstępu do Centrum Nauki Experyment.
Zapraszamy zarówno wszystkich tych, którym zabawa przypadła do gustu poprzednim razem, jak i tych którzy nie mieli jeszcze okazji sprawdzić swoich umiejętności manualnych w Mini Sumo Robotów.
Ponadto dla pasjonatów robotyki w dniach 18 i 19 lipca przygotowaliśmy kolejne atrakcje . W wakacyjny weekend zachęcamy Gości EXPERYMENTU do wzięcia udziału w kolejnej już edycji warsztatów konstruowania robotów.
Warsztaty będą polegać na tworzeniu robotów od podstaw, w trzyosobowych zespołach rodzinnych. Będzie można zapoznać się z nowoczesnymi systemami montowania czujników dźwięku i kolorów, a także odkryć tajniki programowania robotów tak, żeby m. in. jeździły i przenosiły przedmioty.
W sobotę i w niedzielę warsztaty odbędą się w godzinach:
- 11.30 - 13.30
- 14.00 - 16.00
Do zabawy zapraszamy dzieci powyżej 5 roku życia, wraz rodzicami lub opiekunami. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów w cenie 56 zł za karnet rodzinny, maksymalnie trzyosobowy.
Rezerwacje biletów pod numerem telefonu (058) 735 11 37. Posiadaczy biletów zapraszamy także do zwiedzenia interaktywnej wystawy EXPERYMENTU.
Centrum Nauki EXPERYMENT czynne jest od wtorku do niedzieli (oprócz poniedziałków) w godzinach 10.00 - 16.00. w środy EXPERYMENT czynny w godzinach 10.00 - 20.00.
Rezerwacja dla grup powyżej 10 osób, tel. (058) 735 11 37, www.experyment.gdynia.pl. Centrum Nauki EXPERYMENT, Pomorski Park Naukowo - Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia - Redłowo (teren byłej zajezdni).
Kolibki Adventure Park
W Kolibkach (na terenach dawnego motocrossu) działa park przygody. Na powierzchni 11 hektarów przygotowano tory dla quadów, samochodów terenowych, pole do paintballa, ścianki wspinaczkowe, park linowy, strzelnica, zorbing oraz mini - park dla najmłodszych. To oferta dla całych rodzin, dzieci i młodzieży szkolnej, firm, a także dla osób indywidualnych. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Godziny otwarcia - codziennie od 9.00 do 21.00.
Szczegóły: www.adventurepark.pl
ORP „Błyskawica"
Statek muzeum ORP „Błyskawica" - Niszczyciel „Błyskawica" jest bezcenną pamiątką narodową, jedynym ocalałym okrętem zbudowanym przed II wojną światową.
Miejscem postoju ORP „Błyskawica" jest Nabrzeże Pomorskie w basenie nr 1 portu w Gdyni, na przedłużeniu skweru Kościuszki.
Okręt można zwiedzać codziennie z wyjątkiem poniedziałków i dni poświątecznych w godzinach od 10.00 do 12.30 i od 14.00 do 17.00Ceny biletów: normalny - 8 zł, ulgowy - 4 zł.
Statek - muzeum Dar Pomorza
Dar Pomorza, nazywany „Białą Fregatą" to jeden z najpiękniejszych żaglowców świata, kolebka polskich kapitanów i nawigatorów. W 2009 roku obchodzi 100-lecie wodowania. Został zbudowany w stoczni Bohm & Voss w Hamburgu jako żaglowiec szkolny niemieckiej marynarki handlowej. W 1930 roku zakupiony dla szkoły Morskiej w Gdyni, od 1983 roku oddział Centralnego Muzeum Morskiego. Opłynął kulę ziemską i dwukrotnie zwyciężył w regatach Operacji „Żagiel". Cumuje w Basenie Pomorskim przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.
Dla zwiedzających udostępnione zostały: międzypokład uczniowski, maszynownia, magazyn żagli, pomieszczenia oficerskie, salon kapitański i pokład rufowy. Oryginalnie zachowane wyposażenie wnętrz jest dużą atrakcją dla turystów.
Godziny otwarcia:
1.07.2009 - 31.08.2009 poniedziałek - niedziela 9.00-18.00
1.09.2009 - 31.10.2009 wtorek - niedziela 10.00-16.00
Po piękne widoki na wieże!
Amatorów pięknych widoków zachęcamy do odwiedzenia w naszym mieście dwóch wież widokowych, z których roztacza się cudowna panorama. Dojścia do obu to także doskonała okazja do wędrówki dla całej rodziny. Szlaki są doskonale oznakowane przez PTTK, nie trudno więc będzie trafić. Oto krótka informacja o tych punktach widokowych:

Góra Donas - najwyższa góra w Gdyni o wysokości 205,7 m n.p.m. położona jest w dzielnicy Dąbrowa. Można do niej dojść wchodząc do lasu przy ul. Wolności - szlakiem żółtym lub startując z pętli przy ul. Miętowej, przez las aż do góry Donas. Na szczycie góry jest wieża telekomunikacyjna, na której znajduje się platforma widokowa, powstała w ramach współpracy PTK Centertel Sp. z o.o. z Urzędem Miasta Gdyni. Wysokość wieży wynosi 70 m, natomiast taras widokowy znajduje się na wysokości 26,5 m.
Taras widokowy jest udostępniony dla odwiedzających od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 8.00 do 18.00. Wejście na taras jest dozwolone tylko przy dobrych warunkach pogodowych. Przebywanie na tarasie widokowym w czasie burzy grozi śmiercią! Na tarasie może przebywać jednocześnie nie więcej niż 20 osób. Obiekt jest całodobowo monitorowany za pomocą kamer. Wstęp bezpłatny.

Wieża na Kolibkach - znajduje się przy ul. Spółdzielczej, pośród trójmiejskich zalesionych wzgórz. Jest to 50-metrowa wieża telekomunikacyjna firmy PTK Centertel sp. z o.o., na której - na wysokości 28 m - znajduje się taras widokowy. Rozciąga się z niego widok na Zatokę Gdańską, panoramę Gdyni, Sopotu i Gdańska. Wieża zlokalizowana jest w pobliżu historycznej granicy między Polską i Wolnym Miastem Gdańsk. Można do niej dojechać od ul. Wielkopolskiej, skręcając w ul. Spokojną i dalej polną drogą do ul. Spółdzielczej. Trasa jest oznakowana przez PTTK.
Taras widokowy czynny jest dla odwiedzających od 1 kwietnia do 31 października w godz. 8.00-18.00. Na tarasie może przebywać jednocześnie nie więcej niż 20 osób. Wstęp bezpłatny.