Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
910 (510) 2009-07-10 - 2009-07-16

Wystawy...

Galeria Malarze Gdyni w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini w Gdyni zaprasza do 10.08.2009 roku codziennie w godz. 12.00 - 20.00 na wystawe zbirową pt.: „Żaglowce".
Udział biorą: Wadna Frąckowska, Roman, Gruszecki, Daria Sołtan - Krzyżyńska, jerzy Okoń, Zofia Januszewska, Eugeniusz Stanek, Henryk Kulawczyk, Viktor Z, Ryszard Kucik, Elżbieta Wawrzeniak, Bogumił Gussmann.
***
Do 16 lipca br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 prezentowana jest wystawa malarstwa pt. „Kolory morza". Ekspozycja nawiązuje do wielkiego zlotu żaglowców. w Gdyni. Autorzy prac to osoby będące głównie w wieku emerytalnym, traktujące malarstwo jako wspaniałe hobby, dające możliwości rozwoju, budzenia w sobie talentu i nowego, twórczego spędzania czasu. To grupa tworząca od czterech lat pod wrażliwym okiem znanego w kraju i zagranicą artysty malarza Marka Wróbla.
W wystawie udział biorą: Bronisława Adamek, Jadwiga Gonera, Mirosława Gronowska, Marta Górska, Apolonia Kmuk, Ewa Kontowska, Janina Łączkowska, Ewa Matryba, Halina Mercik, Henryk Pieprzowski, Barbara Reczkowicz, Elżbieta Semenowicz, Jadwiga Śron, oraz nowa grupa, pracująca pod opieką Marka Wróbla od roku.
***
Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
10.07-30.08.09, godz. 12.00-19.00
(do 19.07) i 10.00 - 17.00 (od 21.07) Wystawa „Gdynia Design Days 2009. Cztery elementy. Szwedzki Design dzisiaj" Organizatorzy: Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, Urząd Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni
Wystawy stałe:
- „Gdynia - urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem" (ul. Zawiszy Czarnego 1),
- „Zanim powstało miasto. Gdynia i jej mieszkańcy przed 1926 r." („Domek Abrahama" ul. Starowiejska 30).
Bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł. Szczegóły: www.muzeumgdynia.pl
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Ośrodka Kultury Kaszubsko - Pomorskiej w Gdyni (al. Marszałka Piłsudskiego 18) do obejrzenia wystawy „Pszczelarstwo na Kaszubach" ze zbiorów dr. Mariana Jelińskiego. Poza sprzętami stosowanymi do dziś w pszczelarstwie znajdziemy tutaj eksponaty, które wyszły z użycia kilkadziesiąt lat temu. Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30-19.00.
Wstęp wolny.
Dr Marian Jeliński lekarz weterynarii, specjalista chorób owadów użytkowych. Autor ponad 200 publikacji naukowych w Polsce i poza jej granicami. Wieloletni pracownik naukowy w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach (Oddział w Swarzędzu), adiunkt w Zakładzie Chorób Pszczół. Jest współzałożycielem i fundatorem Fundacji Skansenu Pszczelarskiego w Żukowie (początkowo w Swarzędzu). Autor wielu opowiadań kaszubskich, a także tłumaczeń tego języka.
***
Do 12.07.2009 r. w Gdyni na placu przed kościołem NMP oglądać będzie można wystawę pt: „ Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.".
Na kilkudziesięciu planszach wystawienniczych zaprezentowano fotogramy oficerów i żołnierzy AK walczącej na Kresach Południowo - Wschodnich, Wileńszczyźnie i Nowogródczyźnie, dowódców i żołnierzy centralnych i regionalnych struktur: Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość", Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i Narodowych Sił Zbrojnych, Konspiracyjnego Wojska Polskiego, V i VI Brygady Wileńskiej AK mjr. Zygmunta Szyndzielarza „Łupaszki", zgrupowania Józefa Kurasia „Ognia", i innych oddziałów poakowskich.
***
Do 29 lipca 2009 roku w lokalu artystycznym stowarzyszenia „TYGIEL" w Gdyni, przy ul. Abrahama 86 /wejście od ul. Władysława IV/ oglądać można wystawę zbiorową „Dar Pomorza i żaglowce świata" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART.
Wystawę będzie można oglądać codziennie a na niej prace olejne, pastele, grafiki i fotografie pokazujące sposób widzenia i to co chcieli pokazać artyści przybliżając nam tak wdzięczny temat jak „Dar Pomorza i żaglowce świata". Wystawa została zrealizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Gdyni. Wstęp wolny.
***
Koło Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza na wystawę Fotografii Natury „FOTO-INSPIRACJE MALARSKIE" autorstwa Jana Kazimierza Kowalskiego.
Otwarcie wystawy 9 lipca (czwartek) 2009 r. o godz. 17.30 w siedzibie TMG przy ul. Władysława IV 51 w Gdyni.
***
Miejska Biblioteka Publiczna i Gdyńska Szkoła Społeczna serdecznie zapraszają do obejrzenia:
- wystawy „Naturalnie piękne...- fotografia" Prezentowane są pierwsze próby artystycznej fotografii: Wojciecha Malca (kl. O -6lat !), Patrycji Kaczmarek ( kl. I Gim.), Joanny Mirkiewicz ( kl. III Gim.), Kamila Borkowicza (kl. III Gim.) oraz gościnnie Małgorzaty Chwiej (kl. II VLO w Gdyni).
Wystawę można oglądać do końca sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 3, Grabówek, ul. Morska 113 ; w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00.
- wystawy prac Marii Konopki „Naturalnie piękne...- suche pastele „
Maria Konopka 13 lat, obecnie uczennica gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni. Prezentowane obrazy zainicjowały otwarcie Galerii Sztuki Szkolnej w Gdyńskiej Szkole Społecznej. Jesienią 2008 r. część obrazów z tej wystawy brała udział w IV Redzkich Impresjach „Barwy, zmysły, nastroje..." Wystawę można oglądać do końca sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 18, Chylonia, ul. Kartuska 20 ; w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzaża ERA ART zaprasza na wystawę „COLLAGE" Joanny Kamirskiej - Niezgody w dniach od 12 lipca do 12 sierpnia 2009 r. do galerii „PROFILE" w Gdyni przy ul. Wojewódzkiej 7 /Wzgórze św. Maksymiliana/
Wystawę można oglądać w czasie otwarcia galerii, tj w godz. 12.00 - 18.00, w soboty 12.00 - 16.00, inny termin jest możliwy po uprzednim kontakcie tel. 0696 023 935.
Wstęp wolny.
Wernisaż odbędzie się 11 lipca o godz. 19.00.
Joanna Kamirska - Niezgoda ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni Jerzego Zabłockiego. Maluje od 1981 roku i od tego czasu bierze udział w wystawch w kraju i na świecie. W wielu muzeach i kolekcjach prywatnych możemy spotkać jej ciekawe, zabarwione nutką dzieciństwa obrazy. Są to wystylizowane prace przedstawiające np. marionetki, kukiełki czy też wspaniałe collage. COLLAGE - bo one są przedmiotem zbliżającej się wystawy powstały z zauroczenia malarki starymi zabawkami. Są to nie tylko „pokryte patyną czasu" lalki, ale również metalowe bączki i inne.
Hobby Joanny to również stare fotografie tzw. tekturki, przedstawiające dzieci z zabawkami. 

ikona