913 (513) 2009-07-31 - 2009-08-13

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił konkurs „Gdynia pod żaglami”

Przywołaj niezapomniane chwile, które przeżyliśmy podczas zlotu żaglowców The Tall Ships’ Races i... podziel się z nimi. Prezydent Gdyni ogłosił konkurs fotograficzny „Gdynia pod żaglami”. W zamierzeniach organizatora konkursu nadesłane zdjęcia powinny zatrzymać niezwykłe chwile związane z tym niecodziennym wydarzeniem, a także oddać klimat żeglarskiej Gdyni oraz atmosferę i ducha święta ludzi morza, jakim niewątpliwie jest „The Tall Ships’ Races”. To największe i najważniejsze wydarzenie w świecie żeglarskim wzbudziło nie tylko ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców, ale także przyciągnęło do Gdyni wielu gości z kraju i zagranicy. Nasze miasto przypomniało w ten sposób, że jest kolebką polskiego żeglarstwa, a ludzie morza znajdą w nim zawsze swój dom i przyjaciół.

Na zdjęcia czekamy do 11 września 2009 roku.

Zwycięzcy, wyłonieni przez kapitułę konkursu, otrzymają aparaty fotograficzne ufundowane przez firmę Sony.

W skład kapituły wchodzą osoby zajmujące się fotografią, wśród których wymienić należy zwycięzcę ostatniej edycji corocznego konkursu „Gdynia – tradycyjnie nowoczesna”. Jury przewodniczyć będzie znakomity dziennikarz i fotograf, świetny portrecista Czesław Czapliński. Konkurs zakończy wystawa, której otwarcie połączone będzie z uroczystym wręczeniem nagród.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.gdynia.pl oraz w Biurze Prezydenta (Urząd Miasta Gdyni, pok. 114, I piętro).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!