947 (547) 2010-04-09 - 2010-04-15

Pływacy „Delfina” na fali

Rekordową liczbę medali przywieźli do Gdyni młodzi pływacy sekcji pływackiej „Delfin" z Międzynarodowego Mityngu Pływackiego, który w dniach 27 - 28.03.2010r. odbył się w Słupsku. Pływalnia SOSiRU gościła ponad 300 zawodników z 21 klubów północno - zachodniej Polski. W zawodach brało udział wielu medalistów Mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych. Tak silnie obsadzone zawody najwyraźniej dodały skrzydeł zawodnikom Delfina, którzy zdobyli aż 63 medale (19-21-23).
Podczas pierwszego dnia zawodów o medale rywalizowali młodzicy oraz juniorzy. Pływacy trenowani przez Przemysława Czoków zostali sklasyfikowani na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej ustępując jedynie tak silnym klubom jak Znicz Koszalin oraz Solex Lębork. Najlepszym zawodnikiem mityngu wśród młodzików został uznany aktualny czterokrotny Mistrz Polski - Mateusz Arndt. Drugie miejsce w tej kategorii, ale wśród dziewcząt zajęła Nicola Warszawska, natomiast trzecia wśród juniorek 16 - letnich była Ola Janssen. Gdyńscy pływacy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.
Drugiego dnia o medale dzielnie walczyli zawodnicy trenera Artura Ziniewicza, naszym najmłodszym pływakom zabrakło jednego srebrnego medalu do miejsca na podium w klasyfikacji zespołowej. Ostatecznie zajęli oni czwarte miejsce, przegrywając minimalnie miejsce na podium z drużyną Znicza Koszalin. Najlepszym zawodnikiem wśród dzieci 11-letnich został dwukrotny Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej - Michał Laskowski.
Oprócz wymienionych zawodników na podium stawali: Biernacka Agata, Chalecka Laura, Dalkowska Barbara, Grudnowska Alicja, Juszczyk Natalia, Kaczorowska Maria, Konopka Mateusz, Kozielczyk Mateusz, Kurasz Kacper, Kwaśniewski Jakub, Majer Michał, Mańczak Błażej, Narkiewicz Paweł, Plewka Karolina, Press Jacek, Przyborowski Konrad, Romaniec Szymon, Rompa Tymoteusz, Ryng Natalia, Szymanowicz Stanisław, Szyrowska Marta, Tuczko Julian, Wojtusik Martyna, Zomkowski Arkadiusz oraz sztafety 4x50 dow i zm dziewcząt i chłopców.
Warto dodać, że sukcesy pływaków Delfina są możliwe dzięki wsparciu władz miasta oraz Dyrekcji Gimnazjum nr 3 w Chyloni, przy którym znajduje się pływalnia - miejsce codziennych treningów sekcji.