947 (547) 2010-04-09 - 2010-04-15

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. (058) 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym.
Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Pies do 1/2 roku 50 zł, pies powyżej 1/2 roku 70 zł, pies w typie rasy 120 zł, pies rasowy z rodowodem 220 zł, psy powyżej 8 lat 30 zł, koty do 1/2 roku 20 zł, koty powyżej 1/2 roku 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi- RumcajsRUMCAJS: został znaleziony w pewien ciemny, mroźny wieczór ubiegłego roku zimą. Leżał w zaspie śniegu, a kobieta, która go znalazła, była przekonana, że kot jest w stanie agonalnym.
Okazało się jednak, że jest po prostu wyziębiony i skrajnie wyczerpany. W schronisku doszedł do siebie, jednak na początku próbował udawać bardzo dzikiego kota, z daleka już oznajmiał to groźnym warczeniem i fukaniem. Okazało się, że to tylko poza przybrana, żeby ukryć w ten sposób paniczny strach. Jest starszym panem, ma reumatyzm nóżek, niewiele zębów...
Obecnie chodzi za swoimi opiekunkami tęsknie na nich spoglądając, jakby mówił - weź mnie na ręce. Tak, okazało się, że ten „dziki" kot uwielbia pieszczoty i długie wylegiwanie się na ciepłych kolankach. Jest wykastrowany.


Z Ciapkowa do ludzi- BenioBENIO: trafił do schroniska z podwórka, na którym koty były trute. Przeszedł długie i ciężkie leczenie, ale udało się uratowac mu życie. Ponieważ bardzo dużo przeszedł, zasłużył na człowieka, który go pokocha, zapewni szczęśliwe życie, spokojny dom i wiele miłości.

ikona