948 (548) 2010-04-19 - 2010-04-22

Na zdrowie

Specjalistyczna Przychodnia Lekarska „Śródmieście" Sp. z o.o w Gdyni, ul. Armii Krajowej 44, oferuje dwa programy profilaktyczne z zakresu mammografii:
- Program sponsorowany przez Urząd Miasta Gdynia - bezpłatne badanie przysługuje mieszkankom Gdyni urodzonym w latach 1961 - 1975;
- Program sponsorowany przez NFZ - bezpłatne badanie przysługuje Paniom (rocznik od 1941 do 1960), które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Programem nie mogą być objęte kobiety ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową piersi. Rejestracja telefoniczna lub osobista od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 16.00. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 58 78 11 829.
***
W Gdyni grupy rodzinne Al - Anon spotykają się:
- „Bezpieczny brzeg", środa godz. 18.00, Gdynia Chylonia ul. Kcyńska 2 (2 salka katechetyczna) ostatnia środa miesiąca mityng otwarty
- „Początek", piątek godz. 17.30, Gdynia ul. Traugutta 9 (Klub Abstynenta), ostatni piątek miesiąca mityng otwarty.
***
MED-ACTIV - Specjalistyczne Ośrodki Gimnastyki Korekcyjnej zapraszają na bezpłaną ocenę wad postawy u dzieci w wieku 6-17 lat. Prosimy umawiać się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00. MED-ACTIV Gdynia - Działki Leśne, ul. Warszawska 41/1, tel. 58 66 444 00, Gdynia - Karwiny, ul. Buraczana 5, tel. 58 629 29 20. www.med-activ.pl
***
Jeśli cierpisz z powodu pożądania nadmiernych ilości jedzenia być może rozwiązaniem dla ciebie okaże się Program 12 Kroków AŻ. Anonimowi Żarłocy wierzą, że kompulsywne jedzenie jest uzależnieniem, postępującą chorobą, która tak jak alkoholizm i inne uzależnienia może być powstrzymana. Mityngi AŻ w Klubie przy Traugutta 9: w środy, godz.17.00 (w 1-szą środę miesiąca mityng otwarty - można przyjść z wiadomych tylko sobie powodów, nie trzeba utożsamiać się z problemem) i w niedziele, godz.13.30. 

ikona